Haber Detayı
11 Mayıs 2021 - Salı 09:57 Bu haber 1006 kez okundu
 
VALİ KOCABIYIK İLÇEMİZDE DENETLEMELERDE BULUNDU
- Haberi
VALİ KOCABIYIK İLÇEMİZDE DENETLEMELERDE BULUNDU

Ülke genelinde uygulanan ve tam kapanma olarak adlandırılan kısıtlamalar sürüyor. Bugün 11. gününü tamamlayan kısıtlamalar bayram süresince de devam edecek.
İlçemizde bazı kişi ve meslek guruplarının kısıtlamadan muaf, bazılarının ise yasaklı olması da çeşitli karışıklığa yol açtı. Bu sebeple güvenlik güçleri de kurallara uyulması konusunda sürekli denetimlerini sürdürmektedir.
Özellikle sanayi esnafı ile küçük esnaf grubundaki mesleklerde kurallar açısından bazı olumsuzluklar yaşandığı belirtildi.
Uşak Valisi Funda Kocabıyık’ta ilçemizde bazı inceleme ve denetimlerde bulundu. Özellikle İnönü Caddesi’ndeki açık olan esnafları ziyaret eden Vali Kocabıyık, bazı vatandaşlarla sohbet ederek kapanmayla ilgili görüş ve önerileri dinledi. Banaz ilçemizdeki durumu yerinde inceleyerek Ramazan ayının huzuru ile gerçekleştirilen ziyaretlerden memnun olarak ilçemizden ayrıldı.
Tam kapanma tedbirleri kapsamında geçen hafta kurulan cumartesi pazarında incelemelerde bulunan İlçe Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar ve Belediye Başkanı Zafer Arpacı’da pazara çıkan vatandaşlarla görüşme olanağı buldu. Bazı kollarda kontrol sağlanmasına rağmen küçük konularda gereken hassasiyetin gösterilmediği gözlendi. Kaymakam Çağlar, “Vatandaşların taze sebze ve meyve ihtiyacının karşılanması için tüm Türkiye’de aynı saatte kurulan pazaryerinde denetimlerde bulunduk. Önlemlere ve uyarılara uyarsak, kısıtlanarak katlanmak zorunda olduğumuz sıkıntılara değer, covid vakalarında azalma sağlarız” dedi.
Vatandaşlar ve bazı küçük esnaf kuruluşları tam kapanmanın gerektiği şartlarda yapılmadığını belirterek esnafların mağduriyetlerinin dikkate alınması gerektiği belirtildi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: VALİ, KOCABIYIK, İLÇEMİZDE, DENETLEMELERDE, BULUNDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı