Haber Detayı
06 Nisan 2021 - Salı 10:00 Bu haber 1293 kez okundu
 
AROMATİK BİTKİ YETİŞTİRECEKLERE EĞİTİM
- Haberi
AROMATİK BİTKİ YETİŞTİRECEKLERE EĞİTİM

Büyükoturak Doğal Yaşam Köyü Projesi kapsamında üreticilere kurs veriliyor.

Geçtiğimiz yıl faaliyete geçirilen Büyükoturak Doğal Yaşam Köyü Projesi sonrası aromatik bitki yetiştirmek isteyen köylülere Banaz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün ortaklaşa organize ettiği eğitimler başladı.

Balcıdamı, Karaköse, Çiftlik, Büyükoturak, Hallaçlar, Paşacık, Corum, Kaplangı ve Düzkışla köylerinde eğitime katılmak isteyen vatandaşlar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından kaydedildi. Uşak Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümünden Doç. Dr. Ayşen Melda Çolak toplamda 50 kişilik bir gruba 4 hafta gibi bir süre eğitim verecek. Eğitimini tamamlayan katılımcılara sertifika verilecek.

İlk eğitim gününde Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Banaz İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Ünal, Uşak Üniversitesi görevlileri ve eğitim alacak vatandaşlar katıldı.

Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, “Çalışmalarını tamamlayarak Büyükoturak Doğal Yaşam Köyü Projesini hayata geçirdik. Bu projenin yaşaması için sizlerin eğitimlerini alarak bilinçli bir şekilde üretimi sürdürebilmeleridir. Hepinize katılımlarınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: AROMATİK, BİTKİ, YETİŞTİRECEKLERE, EĞİTİM,
Yorumlar
Haber Yazılımı