Haber Detayı
23 Şubat 2021 - Salı 10:02 Bu haber 921 kez okundu
 
VERGİ HAFTASI KUTLANDI
• TÖREN KOVİD-19 TEDBİRLERİ ALINARAK GERÇEKLEŞTİ
- Haberi
VERGİ HAFTASI KUTLANDI

İlçemizde 32. Vergi Haftası etkinlikleri hükümet konağı önünde yapılan törenle başladı.

Banaz Vergi Dairesi Müdürü Şaban Özsoy “Vergi Haftası” ile ilgili kısa bir konuşma yaptı. Özsoy yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle bu yıl sadece çelenk töreni yapabildiklerini ifade etti.

Çelenk töreninin ardından Banaz Vergi Dairesi personeli Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar’ı makamında ziyaret etti.

Kaymakam Oğuz Alp Çağlar Vergi Haftasının 32. yılını kutlarken devletin vergiler sayesinde ayakta durduğunu ve herkesin kazancının vergisini eksiksiz olarak vermesiyle daha güçlü bir ülke ekonomisine kavuşulacağını belirtti.

Banaz Vergi Dairesi Müdürü Şaban Özsoy “Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiye gönüllü uyumun arttırılması amacıyla her yıl Şubat ayının son haftası kutlanan Vergi Haftasının bu yıl otuz ikincisini idrak etmekteyiz. Öncelikle, bu yıl Vergi Haftası Çelenk Törenini, Koronavirüs önlemleri nedeniyle, çok sınırlı sayıda katılımcı ile gerçekleştirebildiğimiz için üzgün olduğumuzu belirtmek isterim. Yine pandemi tedbirleri nedeniyle daha önceki yıllarda düzenlediğimiz Vergi Haftası etkinliklerinden birçoğunu bu yıl maalesef gerçekleştiremeyeceğiz.
Ülkelerin ekonomik varlıklarını sürdürebilmeleri için kamu gelirlerini arttırmaları çok büyük önem arz etmektedir. Vergiler, birçok ülke için olduğu gibi ülkemiz için de en önemli gelir kaynağıdır.
Toplanan her kuruş vergi, bugünün ihtiyaçlarını karşıladığı gibi, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin daha iyi eğitim almalarını, rahat ve huzurlu bir ortamda yaşamalarını sağlayacaktır. Güçlü devlet olmanın en önemli koşullarından biri, güçlü bir ekonomiye sahip olmaktır. Güçlü bir ekonomiye sahip olmanın yolu ise, devletin en büyük gelir kaynağı olan vergiler konusunda her Türk vatandaşının duyarlı olmasından geçmektedir. Vergi İdaresi olarak bizim ana ilkelerimiz, toplumsal refahın artırılmasına destek olmak üzere vergilerimizi adalet, tarafsızlık ve etkinlik ilkeleri çerçevesinde toplamak, vergiye gönüllü uyumu arttırmak ve teknolojiyi kullanarak mükelleflerimize hızlı ve kaliteli hizmet sunmaktır. Bu ilkeler doğrultusunda azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Sözlerime son verirken, vergilerin toplanmasında çok büyük emek harcayan Maliye çalışanlarımıza, mükelleflerle vergi idaresi arasında köprü vazifesi gören mali müşavirlerimize ve meslek odalarımıza, ödediği vergilerle ülkemize katkı sağlayan topluma sunulan hizmetlerde pay sahibi olan tüm mükelleflerimize ayrı ayrı teşekkür ederim. 32. Vergi Haftasının ülkemiz için hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: VERGİ, HAFTASI, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı