Haber Detayı
15 Nisan 2020 - Çarşamba 09:18 Bu haber 882 kez okundu
 
VALİ FUNDA KOCABIYIK, PAZARDA İNCELEMEDE BULUNDU
- Haberi
VALİ FUNDA KOCABIYIK, PAZARDA İNCELEMEDE BULUNDU

Vali Funda Kocabıyık, Covid-19 salgını dolayısıyla pazaryerlerinde yapılan düzenlemeleri görmek için Kemalöz ve Sigorta pazarlarını gezdi.

Esnaflarla sohbet eden, düzenleme hakkında bilgi veren Vali Funda Kocabıyık, tedbirler doğrultusunda vatandaşların güvenli alışveriş yapma imkanı sunduklarını söyledi.
İl genelinde vatandaşların taze sebze ve meyve olmak üzere hiçbir gıda maddesine ulaşmakta sıkıntı yaşamadığını belirten Vali Funda Kocabıyık, daha sonra Atapark ve çevresinde denetim yaptı.
İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda il genelinde park, mesire ve piknik alanlarının kapatıldığını ifade eden Vali Funda Kocabıyık,  halkın yoğun olarak bulunduğu bölgelerde son günlerde sakinlik yaşandığını ifade etti.
Vatandaşların alınan tedbirlere uymasını isteyen Vali Funda Kocabıyık, “Covid-19 tedbirlerini sürekli olarak değerlendiriyoruz. İl genelinde tüm olumsuzluklara hazırlıklıyız, koordinasyon içinde süreci takip ediyoruz. Mevsimlik tarım işçilerinin ilimize gelişiyle ilgili düzenlemelerimizi yaptık, tarımsal üretimi hiçbir şekilde aksatmadan salgının yayılmasına izin vermeyeceğiz. Milletimizin sağlığı ve refahı için tüm tedbirleri aldığımızın bilinmesini istiyorum” dedi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: VALİ, FUNDA, KOCABIYIK,, PAZARDA, İNCELEMEDE, BULUNDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı