Haber Detayı
15 Nisan 2020 - Çarşamba 09:22 Bu haber 700 kez okundu
 
UŞAK ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN MASKE VE SİPER ÜRETTİ
- Haberi
UŞAK ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN MASKE VE SİPER ÜRETTİ

Uşak Üniversitesi yeni tip koronavirüs Kovid-19) salgınının yayılmaması için maske ve yüz koruyucu siper üretti.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şebnem Ruhsar Temir Gökçeli, “Uşak Üniversitesi DTS Tasarım Merkezimiz ile birlikte, eni tip koronavirüs Kovid-19) salgınının yayılmasını önlemek için elimizden gelen her türlü katkıyı sağlamaya çalışıyoruz. Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın desteğiyle, fakülte öğretim üyelerimiz başta olmak üzere, DTS Tasarım Merkezimizde görevli öğretim elemanlarımızla birlikte maske dikimi gerçekleştiriyoruz.”dedi.

Bu kapsamda Uşak Üniversitesi sağlık çalışanları için toplamda 7 bin 500 adet maske ve 300’ün üzerinde yüz koruyucu siper üretimi gerçekleştirdi.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş yaptığı açıklamada, “Özveriyle çalışan sağlık personellerimize destek olmak bizler de elimizi taşın altına koymak istedik. Covid-19 salgını süresince maske ve yüz koruyucu siper üretimi yaparak, ilimizde bulunan sağlık kuruluşlarına, imkânlar dâhilinde destek olmaya çalışacağız. Şu ana kadar üretilen 7 bin 500 maske ve 300’ü aşkın yüz kalkanı, Uşak ilimizde farklı sağlık birimlerinde çalışan sağlık personellerimize teslim edildi. Dünya ve ülkemiz zorlu bir süreçten geçiyor. Bu dönemi millet olarak yardımlaşma ve dayanışma ruhuyla atlatacağız. Uşak Üniversitesi olarak, ilimizde görev yapan sağlık çalışanlarımızın ihtiyaçlarına katkıda bulunuyoruz. Üretilen maskeleri ihtiyaç duyan kurumlara vermeye devam edeceğiz. Emeği geçen tüm Uşak Üniversitesi personeline teşekkür ediyorum. Ülke olarak biz bize yeteriz.”şeklinde konuştu.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: UŞAK, ÜNİVERSİTESİ, SAĞLIK, ÇALIŞANLARI, İÇİN, MASKE, VE, SİPER, ÜRETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı