Haber Detayı
25 Ocak 2022 - Salı 09:26 Bu haber 513 kez okundu
 
UŞAK TKDK İL MÜDÜRLÜĞÜ IPARD II PROGRAMINI TANITTI
- Haberi
UŞAK TKDK İL MÜDÜRLÜĞÜ IPARD II PROGRAMINI TANITTI

Uşak TKDK Müdürlüğü Banazlı üreticilere tarımsal destekler konusunda bilgilendirme yaptı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Müdürlüğü’nün toplantısı Banaz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.
TKDK İl Müdürü Hasan Duru ve personeli katılımcılara TKDK’nın 2022 yılı IPARD II Programı kapsamında desteklenen projeleri aktardılar.
Güneş Panelleri, Bitkisel Ürünler, Tarım Aletleri, Ahır Yapımı ve İnşaat Yatırım Faaliyetlerindeki desteklemeleri ve şartları açıklandı.
Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 14 Ocak 2022 tarihinde On Birinci Başvuru Çağrı İlanına çıkmış bulunmaktadır.
Başvuru kabulüne ilişkin bu çağrı, IPARD Programı 2014-2020 dönemi kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmeler tarafından destek almak üzere yapılacak başvurular ile ilgilidir.
PROGRAMIN KAYNAĞI
Faydalanıcılara uygun harcamalar karşılığında sağlanacak olan mali desteğin kaynağı, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanından oluşturulan IPARD Programı Fonu’dur. Bu destek “Kamu Katkısı” olarak adlandırılmaktadır.
Bu kamu katkısı, program çerçevesinde gerçekleşmiş yatırımlar için geri ödemesiz olarak kullandırılacaktır.
Bu başvuru çağ-rı ilanı kapsamında destek almak amacıyla başvuruların yapılacağı ve yatırımın uygulanacağı iller arasında Uşak ilimizde yer almaktadır.
 
DESTEKLENECEK TEDBİRLER VE DESTEK BÜTÇESİ
.
Bu “Başvuru Çağrı İlanı” kapsamında “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” tedbiri kapsamında başvurular kabul edilecektir.
İlgilenenler detaylıbilgiyi:
 https://www.tkdk.gov.tr adresinden ulaşabilirler.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Aydın ARSLAN
Etiketler: UŞAK, TKDK, İL, MÜDÜRLÜĞÜ, IPARD, II, PROGRAMINI, TANITTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı