İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
13 Mayıs 2020 - Çarşamba 08:39 Bu haber 527 kez okundu
 
UŞAK'TA GÖZETİM SÜRESİ DOLAN 189 KİŞİ EVLERİNE GÖNDERİLDİ
- Haberi
UŞAK'TA GÖZETİM SÜRESİ DOLAN 189 KİŞİ EVLERİNE GÖNDERİLDİ

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Suudi Arabsitan’dan getirilerek Uşak'taki Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurda yerleştirilen 189 vatandaş, gözetim sürelerinin dolmasının ardından evlerine gönderilmeye başlandı.

Hava yoluyla 23 Nisan’da Suudi Arabistan’dan kente getirilerek Latife Hanım Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdu'nda gözlem altında tutulan 189 vatandaşın 14 günlük karantina süresi doldu.

Sağlık durumlarında sorun olmadığı belirlenen vatandaşlar evlerine gönderilmeye başlandı. Bazı vatandaş, yakınlarının araçlarıyla memleket-lerine giderken bazılarıda tahsis edilen otobüsle AFAD ekiplerinin koordinesinde kentten ayrıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Uşak Valisi Funda Kocabıyık “Covid-19 salgını dolayısıyla Suudi Arabistan’dan şehrimize getirilen ve Latife Hanım Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdu’nda karantina sürelerini tamamlayan toplam 189 vatandaşımız bugün 11 otobüsle memleketlerine gönderildi. Salgın dolayısıyla şu ana kadar Almanya, Kosova, Suudi Arabistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) olmak üzere toplam 546 vatan-daşımızı ilimizde ağırladık. Süreci başından sonuna kadar sorunsuz şekilde yürüten ve misafirlerimizin karantina süresince ağırlanmasında görev alan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: UŞAK'TA, GÖZETİM, SÜRESİ, DOLAN, 189, KİŞİ, EVLERİNE, GÖNDERİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı