İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
05 Mayıs 2020 - Salı 09:07 Bu haber 487 kez okundu
 
UŞAK BELEDİYESİ İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
- Haberi
UŞAK BELEDİYESİ İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Uşak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü halk sağlığını tehdit eden sinek, sivrisinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Uşak Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte, halk sağlığını tehdit eden sinek, sivrisinek ve haşerelere karşı kent genelindeki çalışmalarını hızlandırdı.
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında kentin her bölgesinde hijyen çalışmaları sürerken, bir yandan da vatandaşların yaz dönemini rahat geçirmeleri amacıyla, Larva dönemi ilaçlama çalışmaları yapılmaya devam ediyor.
Kışın yürüttüğü kışlak çalışmalarının ardından, şehrin bütün sokak, cadde ve mahallelerinde larva tarama ve ilaçlama çalışmalarına aralıksız devam eden Uşak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, çalışmaların daha verimli olması için, yapılan çalışmayla ilgili dağıttığı broşürlerle vatandaşı da bilgilendiriyor.
Haşerelerin yoğun olarak göründüğü, su birikintileri, bataklık, çöp alanları, kanallar, inşaat altı suyu gibi, topluma açık alanlarda yapılan ilaçlama çalışmalarını özel ekipmanlarla uzman ekiplerce yürütülüyor.
Yapılan açıklamada; tüm yaz boyunca ilaçlama çalışmalarının düzenli olarak devam edeceği ifade edilirken, su birikintileri, bataklık, çöp alanları, kanallar, inşaat altı suyu gibi sağlığı tehdit edici haşerelerin barındığı alanların ilaçlanması hususunda vatandaşların alo 153’ü aramaları durumunda gerekli ilaçlama çalışmasının ivedilikle yapılacağı bildirildi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: UŞAK, BELEDİYESİ, İLAÇLAMA, ÇALIŞMALARINI, SÜRDÜRÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı