Haber Detayı
15 Eylül 2020 - Salı 09:38 Bu haber 2560 kez okundu
 
TYP PERSONEL ALIMI VE ŞARTLARI
- Haberi
TYP PERSONEL ALIMI VE ŞARTLARI

İlimizde istihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, işsizliğin azaltılmasına ve özel politika gerektiren grupların işgücü piyasasına kazandırılmasına yardımcı olmak üzere toplum yararına programlar düzenlenmektedir.
Tüm giderleri Çalışma ve İş Kurumu Uşak İl Müdürlüğü tarafından karşılanacak olan toplum yararına program (TYP) çerçevesinde adı geçen kurum ve yerleşim yerlerinde 270 gün geçici istihdam edilmek üzere 540 katılımcı alınacaktır.
Programlara başvurular, 12/09/2020 Cumartesi günü başlayacak olup, 16/09/2020 Çarşamba günü sona erecektir.
Müracaatlar, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün www.iskur.gov.tr  adresinden veya ALO 170 aracılığıyla yapılacak olup COVİD-19 nedeniyle başvurular İl Müdürlüğünden alınmayacaktır.
Program ile katılımcı belirleme usulleri ve belirleme tarihleri aşağıda gösterilmektedir. Aşağıda yer alan gruplara programa katılımda öncelik verilecektir.
- Kadınlar, 35 yaş üstü bireyler, Engelliler, Eski hükümlüler, Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar,
Toplum yararına programa katılmak için; a. Kuruma kayıtlı işsiz olmak, b. 18 yaşını tamamlamış olmak,  c. Emekli, malul, kamudan herhangi bir geliri olmamak, d. Öğrenci olmamak (açık öğretim öğrencileri hariç); şartları aranmaktadır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: TYP, PERSONEL, ALIMI, VE, ŞARTLARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı