Haber Detayı
28 Ocak 2020 - Salı 12:07 Bu haber 424 kez okundu
 
TEKEŞOĞLU KONAĞI GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI
- Haberi
TEKEŞOĞLU KONAĞI GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

• Tekeşoğlu Konağı Gençlik Merkezinin Açılışı Vali Funda Kocabıyık'ın Katılımlarıyla Gerçekleştirildi.

Tarihi Tekeşoğlu Konağı Gençlik Merkezi düzenlenen törenle açıldı. Tekeşoğlu Ailesi tarafından 2011 yılında Uşak İl Özel İdaresine bağışlanan ve 2013 yılında restorasyon çalışmaları tamamlanan Köme Mahallesindeki Tekeşoğlu Konağı, gençlik merkezi olarak düzenlenerek 5 yıl süreyle Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne tahsis edildi. 

Merkezin açılış töreninde konuşan Vali Funda Kocabıyık, 140 yıllık tarihi konağın gençlerin hizmetine verildiğini, konakta kişisel gelişim kursları, güzel sanatlar ve müzik alanlarında çalışmalar yapılacağını söyledi. 
Gençlik merkezlerin önemine değinen Vali Funda Kocabıyık, "Gençlerimizin beden ve ruh sağlığını korumak, sosyo-kültürel gelişimlerini desteklemek, ilgi duydukları alanlar doğrultusunda eğitimlerine katkı sağlamak ve beceri kazandırmak açısından gençlik merkezleri çok önemli. Türkiye’de 2023 Eğitim Vizyonu ile akademik başarı kadar beceri kazanmanın da önemi artmıştır. Gençlerimizin yaratıcılıklarına, hayal dünyalarına hitap eden sanatsal etkinlikler, hem onların analiz, sentez, eleştirel düşünme, gözlem gibi zihinsel becerilerini geliştirecek hem de kişisel gelişimlerine katkı sağlayacaktır. Gençlik Merkezleri ile amacımız gençlerin toplumsal hayatın tüm alanlarına daha etkin bir şekilde katılım sağlaması, bu merkezlerdeki etkinlikler ile ilgi alanlarını fark etmesi ve gençlerimizin kendilerini keşfetme sürecine katkı sağlamaktır" dedi. 
Konuşmanın ardından protokol üyeleri ile birlikte açılış kurdelesini kesen Vali Funda Kocabıyık, gençlik merkezinde incelemelerde bulunup, gençlerle sohbet edip yaptıkları faaliyetlerle ilgili bilgi aldı. 
Açılış törenine Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Milletvekili İsmail Güneş, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: TEKEŞOĞLU, KONAĞI, GENÇLİK, MERKEZİ, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı