Haber Detayı
28 Aralık 2016 - Çarşamba 15:42 Bu haber 2550 kez okundu
 
T.C. BANAZ İCRA DAİRESİ 2016/76 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Resmi İlan Haberi
T.C. BANAZ İCRA DAİRESİ 2016/76 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kımeti adedi, önemli özellikleri:
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Uşak İl, Banaz İlçe, 724 Parsel No, / Çökecik Mahalle/Mevkii, Düzlüce Köyü, Tapu Kaydında TARLA vasıflı %7 meyilli, toprak bünyesinin killi+kumlu+tınlı ve kısmen taşlı olduğu, köy merkezine yakın, ulaşım ve yol durumu uygun olduğu, sulama imkanı olmayan 3. sınıf tarım arazisidir.
Adresi : Düzlüce Köyü BANAZ/UŞAK
Yüzölçümü : 4.400,00 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : YOK. Banaz Belediyesi imar planı ve mücavir alanı sınırları dışındadır.
Kıymeti : 9.592,00 TL
KDV Oranı : % 18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 26/01/2017 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 20/02/2017 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : BANAZ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ (HÜKÜMET KONAĞI ZEMİN KAT TAPU
MÜDÜRLÜĞÜ YANI)
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/76 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 15/12/2016

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
*: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

(B.İ. 2016/1816-67

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı