Haber Detayı
09 Şubat 2021 - Salı 10:31 Bu haber 364 kez okundu
 
OKULÖNCESİ ÖĞRENCİLERİNE OYUN SANDIĞI DAĞITILDI
- Haberi
OKULÖNCESİ ÖĞRENCİLERİNE OYUN SANDIĞI DAĞITILDI

İlçemiz köylerinde yeterli sayıda öğrenci olmamasından dolayı anasınıfı açılamayan köylerdeki Okulöncesi öğrencilerine "Oyun Sandığı" dağıtıldı.
Milli Eğitim Bakanlığının, 2023 Eğitim Vizyonundaki Startejik Planlamasında yer Alan "Erken çocukluk eğitimde şartları elverişsiz gruplarda eğitim niteliğini artırılacaktır" hedefleri kapsamında, dezavantajlı ailelerin çocuklarına, içinde 31 farklı eğitim materyalleri ile günlük eğitim takviminin olduğu "Benim Oyun Sandığım" seti hazırlanarak birçok il ve ilçede olduğu gibi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Şehit Veli Uludağ Derbent ilkokulu, Anaokulu yöneticileri ve gönüllü öğretmenlerimiz tarafından, ilk kez Banaz ilçemizde dağıtımını gerçekleştirdiler.
Banaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Koca, "Müdürlüğümüze bakanlığımızca 26 adet oyun sandığı teslim edilmiştir.
İlçemiz sınırları içerisinde 14 farklı köyde ikamet eden, okul öncesi eğitimi alamayan dezavantajlı, beş yaş grubu 27 öğrencimize 26 Oyun Sandığı teslim edilmiş, sandığın içinde yer alan eğitim materyallerinin kullanımı gösterilmiş ve ayda iki kez ziyaret edilerek eğitim malzemelerinin eğitim hedefleri doğrultusunda kullanılması sağlanmıştır. Proje etkinliklerine;  Şehit Veli Uludağ Derbent İlkokulu Müdürü Necmettin Özdemir, Banaz Anaokulu Müdürü Ülkü Özkaya, Banaz Anaokulu Müdür Yard. Hasan Yılmaz ve gönüllü olarak Banaz Şehit Rıfat Gündüz Mesleki ve Teknik A. Lisesi Müdür Yard. Yeşim Gürbüz'ün katılımı ile gerçekleşmiştir" dedi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: OKULÖNCESİ, ÖĞRENCİLERİNE, OYUN, SANDIĞI, DAĞITILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı