Haber Detayı
23 Eylül 2020 - Çarşamba 09:25 Bu haber 463 kez okundu
 
OKULLARDA EĞİTİM KISITLI BAŞLADI
- Haberi
OKULLARDA EĞİTİM KISITLI BAŞLADI

Vali Funda Kocabıyık, "İlimiz genelinde 2.551 öğrencimiz okul öncesi eğitime, 4.553 öğrencimiz ise 1. sınıfa başladı”

Vali Funda Kocabıyık Toki İlkokulu’nda okul öncesi eğitim ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerini ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti, Covid19 tedbirlerini yerinde inceledi.

Okullarda yapılan çalışmalarla ilgili açıklamışlarda bulunan Vali Funda Kocabıyık, “Uzun bir aradan sonra okullarda çocuk seslerinin duyulması ve sınıfların Covid tedbirleri alınarak tekrar öğrencilere kavuşması mutluluk verici. Bugün itibari ile ilimizde ana sınıfı ve ilkokul düzeyinde uyum haftasına başlamış bulunuyoruz. Covid-19 salgını nedeniyle yüz yüze eğitimi bu yıl belirli kurallar çerçevesinde gerçekleştiriyoruz. Bugün ilimiz genelinde 2.551 öğrencimiz okul öncesi eğitime, 4.553 öğrencimiz ise 1. sınıfa başladı. Okullarımızda çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin sağlığı için tüm tedbirleri aldık. Çocuklarımıza ve öğretmenlerimize başarılı, sağlıklı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum” dedi.
İl genelinde bütün okulların yüz yüze eğitim verilecek tüm okullarımızda hazırlıklar hijyen kuralları çerçevesinde tamamlandığını ifade eden Vali Funda Kocabıyık, “Çocuklarımızın sağlığı, bizim için her şeyden önemli. Çocuklarımızın salgından zarar görmemeleri için çok hassas davranarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ayrıca Covid-19 salgını nedeniyle uygulanan uzaktan eğitimlerden faydalanmak isteyen ancak teknik altyapıya sahip olmayan öğrencilerimiz için ilimiz genelinde 168 okulda ve Uşak Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze bağlı gençlik merkezlerinde EBA erişim destek noktaları oluşturduk. Bilgisayar ve internet erişimine sahip olmayan çocuklarımız okullarımıza ve gençlik merkezlerimize giderek ücretsiz olarak EBA sistemini kullanabilir.
Covid-19 salgını süresince çocuklarımızın eğitimlerinin aksamaması için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. 
Bilgisayarı olmayan ve internet erişimi sağlayamayan öğrencilerimizi EBA destek erişim noktalarına bekliyoruz” diye konuştu.
Ziyaretinden anasınıfı ve ilkokul 1. Sınıf öğrencileriyle sohbet eden Vali Funda Kocabıyık, çocuklara hediyeler verdi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Aydın ARSLAN
Etiketler: OKULLARDA, EĞİTİM, KISITLI, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı