Haber Detayı
26 Kasım 2019 - Salı 10:03 Bu haber 1405 kez okundu
 
ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI
İLÇEMİZDEKİ MİLLİ EĞİTİM CAMİASI KÜLTÜR SARAYINDA BİRARAYA GELDİ
- Haberi
ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

İlçemizde öğretmenler günü düzenlenen bir törenle kutlandı.
Törenlerde ilk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Koca ve beraberindeki öğretmenler, Banaz Kültürpark'taki Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. 
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Belediye Kültür Sarayı’nda Şehit Rıfat Gündüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan kutlama programı yapıldı.
Buradaki programa İlçe Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Belediye Başkanı Zafer Arpacı, Emniyet Müdürü Koray Türkyılmaz, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mustafa Akpınar, bazı daire amirleri, okul müdürleri  ve öğretmenler katıldı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Banaz Milli Eğitim Müdürü Ramazan Koca yaptı. Konuşmasında öğretmenlere verdikleri değeri irdeleyerek, tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı. Koca, programa katılan, katkı sağlayanlara ve daire amirlerine teşekkür etti.
Törende konuşan Kaymakam Oğuz Alp Çağlar, öğretmenlik mesleğinin ne kadar kutsal bir meslek olduğunu belirtti. Öğretmenlik mesleğinin vicdani sorumluluğunun diğer mesleklere göre daha fazla olduğunu belirten Kaymakam Çağlar, tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.
Programda mesleğe yeni başlamış öğretmenler adına rehber öğretmen Meşkure Merve Gönençer, “Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve nice öğretmenlerimizin ruhlarının yadedildiği, emekli öğretmenlerimizin saygıyla anıldığı, benim gibi mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimizde de mesleğin yüceliği bilincinin uyandırıldığı, öğretmenin toplumdaki yerinin ve öneminin vurgulandığı bu özel günümüz olan 24 Kasım Öğretmenler günümüz kutlu olsun. 
Kıdemli öğretmenler adına ise sağlık bilgisi öğretmeni Yalçın Öztürk bir konuşma yaptı. Emekli olan Öztürk, mesleği boyunca kutsal gördüğü bu görevi samimiyetle tamamladığını belirterek kendisine gösterilen bu nazik ilgi için teşekkür ederek meslektaşlarının gününü kutladı.
Törenin son bölümünde emekli olan öğretmenlere ve Milli Eğitim çalışanlarına teşekkür belgeleri verildi. Başkan Zafer Arpacı her öğretmene 5 kişilik günübirlik Hamamboğazı konaklaması hediye etti. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Başar ve ekibinin Zeybek gösterilerinin sonrasında Cihangir Efe şefliğinde Kerziban Deniz Çetin, Ali Taşpınar, Engin Ay, Selçuk Karakaya ve Mert Yurdakul’un sunduğu müzik dinletisi izlendi. Keyif Restorant’ın sponsorluğundaki ikramların ardından program sona erdi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: ÖĞRETMENLER, GÜNÜ, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı