Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 09:47 Bu haber 747 kez okundu
 
ÖĞRENCİLER’DEN “MASKEMİ TAKARIM, FARKINDALIK YARATIRIM” ETKİNLİĞİ
- Haberi
ÖĞRENCİLER’DEN “MASKEMİ TAKARIM, FARKINDALIK YARATIRIM” ETKİNLİĞİ

İlçemiz okullarından Mehmet Makbule Erdem İlkokulu’nda “2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası”nda farkındalık yaratmak amaçlı anlamlı bir etkinlik düzenlendi.

“Maskemi Takarım, Farkındalık Yaratırım” etkinliği çerçevesinde Okul Müdürü Murat Demir ve okulda görev yapan yönetici, öğretmen ve diğer çalışanlar ile bütün öğrenciler maske takarak hem lösemi hastası olan çocuklara manevi destek oldular hem de lösemi hastalığına dikkat çektiler.
Bir kan hastalığı olan Lösemi hastalığında erken teşhisin çok önemli olduğu ile ilgili öğrenciler bilgilendirildi ve bu hastalığa yakalanmamak için dikkat edilmesi gereken konular üzerinde duruldu. 
Etkinlik hakkında açıklama yapan Okul Müdürü Murat Demir “Bu etkinliğin amacı 1- Lösemili çocuklarımızın farkına varalım, iyileşmeleri için onlara destek verelim, 2- Lösemi hastalığının farkına varalım, çocuklarımızın sağlığına dikkat edelim” ifadelerini kullanırken, okulda yapılan her çalışmanın geleceğimiz olan çocuklar için olduğunu söyleyerek, etkinliğin mimarları olan çalışma arkadaşlarına, etkinliğe destek veren tüm velilere, etkinliği anlamlandıran öğrencilere teşekkür ettiğini belirtti.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: ÖĞRENCİLER’DEN, “MASKEMİ, TAKARIM,, FARKINDALIK, YARATIRIM”, ETKİNLİĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı