Haber Detayı
05 Ekim 2021 - Salı 09:35 Bu haber 656 kez okundu
 
MİNİK KELEBEKLER ÇOCUK EVİ’NDEN ETKİNLİKLER
- Haberi
MİNİK KELEBEKLER ÇOCUK EVİ’NDEN ETKİNLİKLER

Banaz Belediyesi İtfaiye ekipleri minik öğrencilere yangın eğitimi verdi.

İlçemizde eğitim veren Minik Kelebekler Çocuk Evi öğrencileri itfaiye ekipleriyle tanıştı.

Minik Kelebekler Çocuk Evi Müdüresi Şerife Olucak yaptığı açıklamada; İtfaiye haftası kapsamında öğrencilerimize itfaiyeciliği ve yangından korunmanın yollarını öğretmek için Banaz İtfaiye amirliği ile ortaklaşa bir program düzenledik. Öğrencilerimiz itfaiyeyi ve çalışanları yakından tanıdılar. Bu uygulamanın günlük hayatta da yararlı olacağını düşünüyorum. Ayrıca itfaiye ekiplerine de teşekkür ederim” dedi

Minik öğrenciler itfaiyecilere merak ettikleri soruları sordular. Son olarak öğrenciler ve ekip toplu fotoğraf çektirdiler.
 
 
MİNİKLER EBRU SANATI İLE TANIŞTI
 
Banazlı Ebru sanatçısı Orhan Erdoğan, İlçemizdeki Minik Kelebekler Çocuk Evi öğrencilerine ebru sanatını anlattı.
Erdoğan, yaptığı açıklamada, minik öğrencilerle güzel ve neşeli bir gün geçirdiklerini, çocukların ebrunun büyüleyici atmosferini heyecanla izlediğini belirtti.
Aslen Banalı olduğunu, Almanya"da yaşadığını, yaz aylarını Banaz"da geçirdiğini ifade eden Erdoğan, "Bu süreçte köyümüzde kadınlara, çocuklara ücretsiz kurs veriyorum. Banaz ulaşan eğitim kurumları yada sivil toplum kuruluşlarının düzenledikleri etkinliklerde hiçbir ücret talep etmeden ebru sanatını tanıtabilirim. Amacım ebru sanatının tanıtılması. Bu yaptığımız ustalık gün geçtikçe yok oluyor" dedi.
Erdoğan, etkinlikte çocuklarla beraber yapılan ebru çalışmalarını öğrencilere hediye etti.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: MİNİK, KELEBEKLER, ÇOCUK, EVİ’NDEN, ETKİNLİKLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı