İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 09:38 Bu haber 1033 kez okundu
 
KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ’NE 8 MİLYON LİRA BÜTÇE
- Haberi
KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ’NE 8 MİLYON LİRA BÜTÇE

Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliği 2019 Yılı 2.Olağan Birlik Meclis Toplantısı, Vali Funda Kocabıyık Başkanlığında Gerçekleştirildi.

Özmerkez İl Genel Meclisi salonunda yapılan toplantıya Vali Funda Kocabıyık'ın yanı sıra, Ulubey Kaymakamı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Onur Özaydın, İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir, İl Genel Meclisi üyeleri, merkez ilçe köy muhtarları ve il özel idaresi birim müdürleri katıldı.

Devletin temel amacının millete hizmet etmek olduğuna ifade eden Vali Funda Kocabıyık, "Devletimizin, Kamu Kurum ve kuruluşlarımızın yegâne gayesi 'İnsanı Yaşat ki, Devlet yaşasın' sözünden hareket ederek her alanda ve her konuda insanını üstün tutarak, ona değer vermesi, ona dokunması, şefkatli ve merhametli yüzünü göstermesi, ihtiyaç duyduğu hizmetleri yerine getirerek onu yüceltmesidir. Bu amaçla Devletimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımızla, İl Özel İdaremiz ve Köylere Hizmet Götürme Birliklerimizle köylerde yaşayan vatandaşlarımızın başta yol, ulaşım, altyapı olmak üzere yaşam standartlarını ve kalitesini yükseltmek, eğitim, sağlık, tarım, çevre koruma, imar gibi insanın doğumundan ölümüne kadar ihtiyaç duyduğu genel ve yerel ihtiyaçlarının karşılanması konusundaki çalışmalarını sürdürmektedir” diye konuştu.
Vali Funda Kocabıyık’ın açılış konuşmasının ardından 2019 yılı faaliyet raporuyla ilgili sunum yapıldı. Sunumun ardından 2020 yılı tahmini bütçesi oylanarak 8 Milyon TL olarak kabul edildi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Aydın ARSLAN
Etiketler: KÖYLERE, HİZMET, GÖTÜRME, BİRLİĞİ’NE, 8, MİLYON, LİRA, BÜTÇE,
Yorumlar
Haber Yazılımı