Haber Detayı
18 Haziran 2019 - Salı 10:06 Bu haber 512 kez okundu
 
JANDARMA TEŞKİLATI'NIN KURULUŞUNUN 180. YILDÖNÜMÜ TÖRENLE KUTLANDI
- Haberi
JANDARMA TEŞKİLATI'NIN KURULUŞUNUN 180. YILDÖNÜMÜ TÖRENLE KUTLANDI

Jandarma Teşkilatı'nın Kuruluşunun 180. Yıldönümü Uşak'ta düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Jandarma Teşkilatı'nın Kuruluşunun 180. Yıldönümü dolayısıyla sabah saatlerinde Uşak İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal ve beraberindeki teşkilat mensupları ilk olarak Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.
Ardından Vali Funda Kocabıyık'ı ziyaret eden ve Baysal ve beraberindekiler, Yücetepe Camii'nde mevlid etkinliğine katıldı.
Törende konuşan Vali Funda Kocabıyık, ülkemizin huzur ve güvenliğini sağlama noktasında, kurulduğu ilk günden bu yana zaman mefhumu gözetmeksizin büyük bir fedakarlıkla sorumluluklarını yerine getiren Jandarma teşkilatının kuruluşunun 180. yılını gururla kutladıklarını söyledi.
Jandarma teşkilatının insan merkezli, adaletli, sevgi ve merhametli, vatandaşlarımızı birleştirici ve kucaklayıcı görev anlayışı hizmet ürettiğini belirten Vali Funda Kocabıyık, "Jandarma teşkilatı eğitimli personeli, çağın gereklerine uygun teknolojik donanımı, disiplini, vatan sevgisi ve üstün vazife bilinciyle, asli görevlerinin yanı sıra hayata geçirdiği insan odaklı sosyal projeler ve kültürel alandaki çalışmalarıyla da önemli hizmetler vermektedir" dedi.
İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal ise konuşmasında birlik beraberlik vurgusunda bulunurken, teşkilat mensuplarının vatan sevgisiyle görev yaptığının altını çizdi.
Konuşmaların ardından düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.
Tören oluşturulan serginin gezilmesiyle son buldu.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: JANDARMA, TEŞKİLATI'NIN, KURULUŞUNUN, 180., YILDÖNÜMÜ, TÖRENLE, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı