Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 18:00 Bu haber 974 kez okundu
 
HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ SEÇİMİ YAPILDI
- Haberi
HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ SEÇİMİ YAPILDI

İlçemizde Köylere Hizmet Götürme Birliği seçimi İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar’ın başkanlığında yapılan seçimde İl Genel Meclisi Üyeleri Abdülkadir Kılınç, Ali Dinç ve Kürşat Ceylan aday olurken muhtarlardan Muratlı Köyü Muhtarı Önder Kıral, Çöğürlü Köyü Muhtarı Şahin Güneş ve Kaplangı Köyü Muhtarı Halil Akyüz aday oldular.

Kaymakam Çağlar, seçimden önce yaptığı konuşmada yeni seçilen muhtarlarla tanıştı. Muhtarlara düşen görevleri anlattı. Tüm kurumların köylerdeki eli, ayağı, gözü ve kulağı muhtarlardır. Tüm muhtarlara görevlerinde başarılar dilerken, birlik seçiminde seçileceklere başarılar diledi.

Konuşmalardan sonra seçime geçildi. Oyların kullanılmasının ardından yapılan sayımda; İl Genel Meclisi Üyesi Abdülkadir Kılınç 39, Ali Dinç 24 ve Kürşat Ceylan 22 oy aldı.

Muhtarlardan ise Muratlı Köyü Muhtarı Önder Kıral ve Çöğürlü Köyü Muhtarı Şahin Güneş 26 eşit oy aldı. Kaplangı Köyü Muhtarı Halil Akyüz ise 22 oy aldı.
Bu sonuçlara göre Köylere Hizmet Götürme Birliğine İl Genel Meclisi üyelerinden Abdülkadir Kılınç (Gazi Usta) ve Ali Dinç seçilirken, muhtarlardan ise Önder Kıral ve Şahin Güneş seçildiler.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: HİZMET, GÖTÜRME, BİRLİĞİ, SEÇİMİ, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı