Haber Detayı
09 Şubat 2021 - Salı 10:39 Bu haber 714 kez okundu
 
HASTANEYE YENİ BAŞHEKİM ATANDI
- Haberi
HASTANEYE YENİ BAŞHEKİM ATANDI

Banaz Devlet Hastanesine yeni bir baştabip atandı. Kadın Doğum Doktoru Op. Dr. Mehmet Serdar Akkuş’un görevinden istifa etmesi sebebiyle Sercan Aray başhekimliğe getirildi.

Hastanede 2018 yılından itibaren görev  yapmakta olan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanımız Sercan Aray geçtiğimiz günlerde Banaz Devlet Hastanesi başhekimliği görevine atandı.

Uşak, 1984 doğumlu olan Sercan Aray Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Mardin’de sağlık ocağında bir süre çalıştıktan sonra Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ihtisasını tamamladı. Urfa Hilvan Devlet Hastanesindeki mecburi hizmetini tamamlayan Aray, 2018'de Banaz Devlet Hastanesi’ne Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak atandı. Bu süreden beri Banaz’da görev yapan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Sercan Aray, hastanenin başhekimliğine getirildi.
Hastanenin durumu hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olduğunu belirten Sercan Aray, hastanede eksik kadroların birkaç küçük bölüm haricinde tamamlandığını, malzeme ve techizat eksikliklerinin de giderilerek daha verimli hizmet vermeye başlandığını söyledi.
Başhekimlik görevini yaparken hafta içi her gün 09.00 ile 12.00 arasında hasta kabulü de yapacak olan Aray’ın başhekimlik görevi nedeniyle mhrs sisteminin kapalı olduğu belirtildi. Ancak hafta içi her gün randevu almadan  09.00 ile 12.00 arasında hastaneye başvuru yaparak çocukların muayene  işlemlerinin yapılacağı hatırlatıldı.
Yeni başhekimimiz Sercan Aray’a görevinde başarılar dilerken hastanenin eksikliklerine çözüm bulacağı, bu aksaklıkları kısa sürede gidereceği belirtildi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: HASTANEYE, YENİ, BAŞHEKİM, ATANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı