Haber Detayı
21 Ocak 2020 - Salı 09:51 Bu haber 4044 kez okundu
 
HASTANEDE PERSONEL EKSİKLİĞİ GİDERİLECEK
- Haberi
HASTANEDE PERSONEL EKSİKLİĞİ GİDERİLECEK

• İlçemizde vatandaşlar bir süredir Banaz Devlet Hastanesinden istenen hizmeti alamadıklarından dolayı şikayet etmektedirler.

Hastanede çoğu bölümde doktor olmadığı, istenilen tahlillerin büyük bir bölümünün yapılamadığı, günlük hizmetlerin taşarona verilmesinden sonra hijyen ve temizlik konusunda olumsuz görüntülerin olması sebebiyle bazı şikayetler olduğu bilinmektedir.
Konuyla ilgili yaptığımız araştırmada şikayetlerin önemli kısmının doğru olduğu görülünce ilçemiz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mehmet Serdar Akkuş ile görüştük. 
Akkuş, hastanedeki doktor eksikliği konusunda, bazı eksikliklerin olduğunu ancak bunların tamamlanması için çalıştıklarını belirtti. Başhekim Op. Dr. Mehmet Serdar Akkuş, ilçemiz devlet hastanesinde haftalık olarak sürdürülen göz muayenelerinin tam olarak verilebilmesi için göz doktoru geleceğini, Anestezi Uzmanı için görüşmeler yapıldığını, Dahiliyeci ve Enfeksiyon Uzmanının geldiğini söyledi. Ayrıca hastaneye panoromik diş röntgeni cihazının alındığını ve hizmete sokulduğunu söyledi.
Hastanemizin tam randımanlı olarak çalışması için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Başhekim Akkuş, vatandaşlarla elbirliği ile hastanenin verimli hale getirilmesinin sağlanacağını belirtti.
Bizler de ilçedeki idarecilerin ve vatandaşların destekleriyle vatandaşların soğuk havalarda Uşak’a gidip gelmesi zorunluluğunun kaldırılması için çalışmalar yapılmasının faydalı olacağını düşünüyoruz.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: HASTANEDE, PERSONEL, EKSİKLİĞİ, GİDERİLECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı