Haber Detayı
05 Ocak 2021 - Salı 09:50 Bu haber 369 kez okundu
 
GÖLETLERDEKİ REZERVLER VE SU KITLIĞI ELE ALINDI
• Vali Funda Kocabıyık, “Çocuklarımıza su kıtlığını miras bırakmayalım”.
- Haberi
GÖLETLERDEKİ REZERVLER VE SU KITLIĞI ELE ALINDI

Kuraklık Eylem Planı ve Su Yönetimi toplantısı Vali Funda Kocabıyık başkanlığında gerçekleştirildi. Özmerkez İl Genel Meclisi salonunda yapılan toplantıya Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, ilgili kurumların bölge ve il müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Funda Kocabıyık “Küresel ısınmanın, nüfus artışının, sanayileşmenin, suyun yanlış kullanımının ve birçok çeşitli unsurun olumsuz etkileri her geçen gün; su kaynaklarının azalmasına sebep olmaktadır” dedi.

Uşak’ta barajlarımızın doluluk oranı yüzde 10’un altına düştüğünü ifade eden Vali Funda Kocabıyık, “Su kıtlığına yönelik iyi bir planlama yapmamız ve gerekli tedbirleri alıp en hızlı şekilde harekete geçmemiz gerekiyor. En tabii ihtiyacımız olan suyu en verimli şekilde nasıl kullanabileceğimize odaklanmamız gerekiyor.

Bu konuda burada olan tüm yetkililerimize önemli görevler düşüyor. Herkesin, üzerine düşen görevi yerine getireceğine, çocuklarımızın geleceği için, onlara su kıtlığını miras bırakmamak için elinden gelenin fazlasını yapacağına inancım tamdır” şeklinde konuştu.

Toplantı Vali Funda Kocabıyık’ın konuşmasının ardından kuraklık eylem planı ve su yönetimiyle ilgili alınacak tedbirlerin ve yapılacak çalışmaların görüşülmesiyle toplantı sona erdi.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: GÖLETLERDEKİ, REZERVLER, VE, SU, KITLIĞI, ELE, ALINDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı