Haber Detayı
10 Aralık 2019 - Salı 09:54 Bu haber 1175 kez okundu
 
ENGELLİLER UNUTULMADI
- Haberi
ENGELLİLER UNUTULMADI

3 Aralık Dünya Engelliler Günü ilçemizde bazı etkinliklerle kutlandı. Bir programda Engelli Öğretmeni Feriha Günay ile Kırık Kalem Ekibi Koordinatörü İsmail Can’ın hazırladığı gösteri sunuldu.
Başka bir etkinlikte ise Belediye Başkanı Zafer Arpacı, ilçemizdeki özel bir rehabilitasyon merkezini ziyaret ederek öğrencilerle buluştu.
Toplumda insanlarla bir arada yaşayan engelli vatandaşlarımızın unutulmaması ve dışlanmamaları için düzenlenen “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” anlamına yakışır etkinliklerle kutlandı.
İlçemizde çeşitli sahne programları sergileyen İsmail Can ile Feriha Günay, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla hazırladıkları bir program düzenlediler. Halk Eğitim salonunda “Engelleri Kaldır” sloganıyla sundukları programda engellerin sorunlarına değindiler.
Sonrasında ise ilçemiz Belediye Başkanı Zafer Arpacı,ilçemizde hizmet veren Kardelen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek engelli öğrencilerle sohbet etti. Hep birlikte kesilen pasta, engelli çocuklar ve ailelerine ikram edilirken, Başkan Arpacı’nın engelli öğrencilere katkı amacıyla sunduğu 50 TL’lik hediye çekleri dağıtıldı.
Herkesin birer engelli adayı olduğunu söyleyen engelli çocuklar, kendilerinin unutulmamasının güzel bir duygu olduğunu, hatırlayanlara tek tek teşekkür ettiklerini belirttiler. 
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Aydın ARSLAN
Etiketler: ENGELLİLER, UNUTULMADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı