Haber Detayı
29 Nisan 2019 - Pazartesi 18:36 Bu haber 1944 kez okundu
 
ENGELLİ ÖĞRENCİLERE TAKI KURSU AÇILDI
- Haberi
ENGELLİ ÖĞRENCİLERE TAKI KURSU AÇILDI

Banaz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bir kursiyer de olsa kurs açıyor.

Müdürlükte birkaç farklı kurslar mevcut. Prosedüre göre kursların açılması için en az 12 kursiyer gerekiyor.

Engellilere yönelik kurslarda sınıf açmak için kursiyer sayısına bakılmadığını belirten Banaz Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Biber engelli vatandaşlarımız tarafından yapılan başvuruları alıp bir kişi dahil olsa kursu açıyoruz.

Misinalı takı kursumuza başvuran iki engelli kardeşimize usta öğreticileri tarafından eğitim veriliyor. Amacımız onları topluma kazan-dırmak. 

Sonuçta hepimiz birer engelli adayıyız dedi. Engelli öğrencilere ders veren usta öğretici Aysel Uğuz ise ben bu kardeşlerimize evlatlarımıza bir şeyler öğretmekten zevk alıyor, mutluluk duyuyorum. Çok zeki çocuklar ne dersem ne tarif etsem hemen öğreniyor uyguluyorlar.

Boş vakitlerini boşa geçirmemiş oluyorlar diyerek ilçede bulunan engelli çocukların ailelerine seslendi. Usta öğreticinin yanısıra kursiyerlerin yanında Özel Eğitim Öğretmeni Meliha Biber’ de bulunuyor. Banazlı kursiyer Ahmet Yaman ve Sultan Coşkun ise bize bu imkanı veren devlet büyüklerimize, Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Koca’ya, Banaz Halk Eğitim Müdürü Hüseyin Biber’e ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz dediler.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: ENGELLİ, ÖĞRENCİLERE, TAKI, KURSU, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı