Haber Detayı
23 Eylül 2020 - Çarşamba 09:31 Bu haber 1049 kez okundu
 
DOĞALGAZ ÇALIŞMASI HIZLANDIRILDI
YIL SONUNA KADAR CUMHURİYET MAHALLESİ DOĞALGAZA KAVUŞACAK
- Haberi
DOĞALGAZ ÇALIŞMASI HIZLANDIRILDI

•İlçemize 2 yıl önce kullanıma sunulan doğalgaz için altyapı çalışmaları hızlandırıldı.
Vatandaşların dört gözle beklediği doğalgazda çalışmalar yoğunlaştırıldı. İki yıldır bu hizmetten yararlanan Dilek ve 31 Ağustos mahallelerinden sonra bu yıl da Cumhuriyet mahallesi sakinleri doğalgaza kavuşacaklar.
Bazı aksaklıklardan dolayı yavaşlayan çalışmalar yeniden hızlandırılarak hummalı bir çalışma başlatıldı.
Banaz ilçe merkezinde bulunan Fevzi Çakmak Caddesi, 31 Ağustos ve Atatürk caddeleri ve ara sokaklarının çoğunda sürdürülen çalışmalarda doğalgaz ana hattı döşenmesi işleri tamamlandı.
Konuyla ilgili bilgi aldığımız Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı, doğalgaz altyapı çalışmalarının hızlandırıldığını, bu yıl sonuna kadar Cumhuriyet Mahallesinde, yani asfalt ile demiryolu arasında kalan bölümdeki vatandaşların tümünün doğalgaza kavuşturulacağını söyledi.
Arpacı, “Çeşitli konularda bazen olumsuz durumlarla karşılaşabiliyoruz ancak her koşulda 2023 yılına kadar ilçemizin her köşesinde doğalgazı kullanılır mümkün duruma getireceğiz” dedi.
İlçenin kalan kısmındaki vatandaşlar da doğalgazın gelmesini dört gözle beklediklerini vurguladılar. En temiz ve yeşil enerji durumundaki doğalgaz kullanımının artmasıyla ilçemizdeki hava kirliliğinin de tarihe karışacağı belirtiliyor.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: DOĞALGAZ, ÇALIŞMASI, HIZLANDIRILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı