Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 09:40 Bu haber 994 kez okundu
 
CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI
- Haberi
CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI

İlçemizde Cumhuriyet’in 96. yılı Kültür Parkta düzenlenen törenle kutlandı.

Törene Kaymakam Oğuz Alp Çağlar, Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı, Jandarma Komutanı Mustafa Akpınar, Banaz Emniyet Müdürü Koray Türkyılmaz, Banaz Cumhuriyet Başsavcısı Kübra Yurtman Çadırlı, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Banaz Kültürpark alanında gerçekleşen tören saygı duruşu ile başladı. Ardından İstiklal Marşı okundu. İlçe Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar ve Belediye Başkanı Zafer Arpacı öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Banaz Kaymakamı Oğuz  Alp Çağlar yaptı. Öncelikle törene katılan halkı selamlayan Çağlar “Cumhuriyet geçmişle geleceği birleştirip, milli birlik ve kardeşliği derinleştirip kökleştirecektir. Aynı zamanda cumhurla Cumhuriyet’i kucaklaştıran bu kutlu yürüyüş, umudun ve huzurun yegâne teminatı olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle büyük Türk milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyor, en kalbi ve halisane sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Devletimizin kurucusu ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birilikte kurucu kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi hürmet ve rahmetle anıyorum” dedi.
Okulların hazırladığı ve öğrenciler tarafından seslendirilen şiirler okundu. Yine okulların öğrencileri tarafından sergilenen yöresel halk oyunları gösterileri yapıldı.
İlçe genelindeki okullarda yapılan şiir, kompozisyon ve resim dallarda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları son olarak tören geçişi ile tamamlandı.
Bayram kutlama protokolü ve vatandaşlar tören sonrasında ilçemizdeki bir sokağı bayraklarla donatarak süsleyen bir esnafımızı ziyaret ederek kendisini bu anlamlı gayretinden dolayı tebrik ettiler.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: CUMHURİYET, BAYRAMI, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı