Haber Detayı
31 Aralık 2019 - Salı 16:29 Bu haber 1258 kez okundu
 
CHP’DE KONGRE TAMAMLANDI
- Haberi
CHP’DE KONGRE TAMAMLANDI

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı kongresini gerçekleştirdi. Heyecanla beklenen kongre Belediye Kültür Sarayında saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanlığı kongresi gerçekleşti. Heyecanla beklenen kongre Belediye Kültür Sarayında saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Kongreye Milletvekili Özkan Yalım, Uşak il Başkanı Nadi Sancar, Sivaslı Belediye Başkanı Hürriyet Şafak, bazı CHP’li ilçe  ve belde başkanları ile ilçedeki siyasi partilerin temsilcileri, Kızılcasöğüt Belediye Başkanı Güngör Oral, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, delegeler ve partililer katıldı. Divana, Ankara’dan gelen ve önceki dönem milletvekili olan Şenal Saruhan başkanlık etti.

Açılış konuşmasını yapan ilçe başkanı Etem Erdem, son iki dönemdir ilçe başkanlığı yaptığını, aldığı bir kararla yerini gençlere bırakacağını ifade ederek aday olmayacağını belirtti. Geçmiş yıllara ait gelir gider bilançosunun okundu. Ardından ilk olarak İl Başkanı Nadi Sancar, sonrasında da Milletvekili Özkan Yalım ülkenin gündemi, CHP’nin çalışmaları ve kongre süreci hakkında görüşlerini aktardılar.
Partide ilk adaylığını açıklayan Kürşat Kacargil, ardından Kadir Tümer ve İrfan Sayar seçim için uzun süredir hummalı bir çalışma sürdürdüler.
Divan tarafından çekilen kura sonucu ilk olarak ilçede Esnaflık ve Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanlığı yapan Kürşat Kacargil aday olduğunu belirtti. Yaptığı konuşmada yönetimini tanıttı. Seçildiğinde yapacağı hizmetlerden bahsetti. Cumhuriyet Halk Partisi’nin başarılı olabilmesi için elinden geleni yapacağını belirtirken kongrenin ilçeye ve partiye hayırlı olmasını diledi.
Aday olan Kadir Tümer ise uzun yılardır ilçede esnaflık yaptığını, 15 yıldır partide Yönetim Kurulu Üyesi ve  Belediye Meclis Üyeliği yaptığını belirtti. Parti için çalışmalarına vargücüyle çalışacağını söyledi. Seçildiğinde partinin başarı çıtasını yükselteceğini belirten Tümer, gezmedik sokak, çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacakları sözünü vererek katılımcılara teşekkür ederek seçimin hayırlı uğurlu olmasını diledi.
İlçede Dost Fm sahibi İrfan Sayar ise; ilçede parti içinde ve yönetiminde ayrışmaların olduğunu bu ayrışmaları başkan olduğu takdirde yok edileceğini ve küskünleri barıştırarak birlik ve beraberliği sağlayacağını söyledi. Partinin ilçede birinci parti olması için yoğun bir çalışma sürdüreceklerini belirten İrfan Sayar, diğer adaylara başarılar dileyerek kongreye katılan herkese teşekkür etti.
Mevcut Başkan Etem Erdem Her üç adayada başarılar dilerken, seçilen kişiye her zaman destek olacaklarını belirtti.
Daha sonra seçime geçildi. Partide oy kullanma hakkına sahip olan 135 delegeden 133 oy kullanılırken, Kadir Tümer 68, Kürşat Kacargil 51, İrfan Sayar’da 12 oy aldı. 2 Oy ise geçersiz sayıldı. Yapılan seçim sonucuna göre en fazla oyu alan Kadir Tümer Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeni ilçe başkanı oldu.
Kadir Tümer’in yeni yönetimi şu isimlerden oluştu. Erkan Aras, Fatma Aslan, Hasan Atalay, Erdoğan Atasoy, Ali Birgül, Hasan Damar, Tayfur Ertuğrul, Mehmet Emin Gökkaya, Yücel Kaya, Ülker Mıdık, Halil İbrahim Şahin ve Ayşe Yaman.
Etem Erdem, olgunluk içerisinde geçen ilçe kongresinde katılımlarıyla destek veren konuklara, ilçe başkanlığı için medeni cesaret gösteren adaylara ve kendilerini yalnız bırakmayan delege ve partililere teşekkür ederek yeni başkan ve yönetimine çalışmalarında başarılar diledi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: CHP’DE, KONGRE, TAMAMLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı