Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 09:50 Bu haber 1146 kez okundu
 
CHP’DE DANIŞMA KURULU TOPLANDI
- Haberi
CHP’DE DANIŞMA KURULU TOPLANDI

Cumhuriyet Halk Partisi Banaz İlçe Başkanlığı belli aralıklarla yaptığı “Danışma Kurulu Toplantısı”nı geçen hafta yaptı. Toplantıda geçen seçimin değerlendirilmesi de ele alındı.

Partinin Banaz İlçe Başkanı Etem Erdem, geçtiğimiz hafta partisinin Danışma Kurulu toplantısı için partilileri ve basın mensuplarını davet etti.

Toplantıya Milletvekili Özkan Yalım, CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar, Sivaslı Belediye Başkanı Hürrüyet Şafak, Uşak ve Banaz yönetim kurulu üyeleri katıldı.

İlçe Başkanı Etem Erdem ve Uşak İl Başkanı Nadi Sancar, bu toplantının aslen 31 Mart seçimleri sonrası yapılması gerektiğini ancak iptal edilen İstanbul seçimleri sebebiyle bugüne kaldığını belirttiler. Seçimlerde Sivaslı haricindeki ilçeleri de kaybettiklerine değinen Sancar, bunun özeleştirisini yaptıklarını, önümüzdeki günlerde Uşak’ta yapılacak geniş kapsamlı danışma kurulu toplantısında önemli açıklamalarda bulunacaklarını söyledi.

Milletvekili Özkan Yalım, yerel seçimlerde istedikleri kazanımları sağlayamadıklarını, partililerin bu başarısızlığı aday seçimlerinde ön seçim yapılmamasına bağladıklarını vurguladı. Partililer de bundan sonraki seçimlerde başarı sağlayabilmek için partilerinde mutlaka ön seçim yapılması gerektiğini belirttiler.
Erdem, önümüzdeki ay yapılacak olan kongrede ilçe başkanlığına aday olmayacağını, bu konuda partinin taze kanla ivme kazanacağını belirtti. Toplantıda partililer görüş ve önerilerini söylediler.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Aydın ARSLAN
Etiketler: CHP’DE, DANIŞMA, KURULU, TOPLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı