Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 09:47 Bu haber 944 kez okundu
 
CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLANDI
- Haberi
CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLANDI

İlçemizde Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Banaz Müftülüğü kahvaltı düzenledi.

Banaz Belediyesi Sosyal Tesislerde düzenlenen toplantıda Kuranı Kerim okundu dua edildi. Konuşma yapan Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar Camilerin ve din görevliler haftası kutlu olsun diyerek cami imamlarının üzerlerine düşen görevleri belirtirken genç nesillerinde camilere getirilmesi için çalışmaların yapılmasını ifade etti. Sadece beş vakitte namaz kılmak için değil boş zamanlarında da camiye gelmelerini sağlamak imamların elinde dedi.

Banaz Müftüsü İsmail Kutlu “ İlçeye yeni geldiğini ve Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle böyle bir etkinlik düzenleyerek protokol üyeleriyle ve çalışma arkadaşlarımla bir araya gelme fırsatı sağladık. Din görevlilerimiz camilerin mesaisi yoktur. Camilerimiz her daim açık olmalı, insanlarımızın akıllarına takılan bir konu olduğunda bizleri camilerde bulabilmeliler dedi.

İmamlık görevi ve İlçe Müftülüğünde görev yapıp emekli olan personellere ve ilçede cami yaptıran hayırseverlere teşekkür plaketi verildi.
Etkinliğe Banaz Kaymakam Oğuz Alp Çağlar, Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mustafa Akpınar, Emniyet Müdürü Koray Türkyılmaz, İlçe Müftüsü İsmail Kutlu, Cami imamları, müftülük çalışanları ve cami dernek başkanları katıldı.
Son olarak protokol emekli olan personellerle fotoğraf çektirdi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: CAMİLER, VE, DİN, GÖREVLİLERİ, HAFTASI, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı