Haber Detayı
09 Kasım 2016 - Çarşamba 15:46 Bu haber 10928 kez okundu
 
CAHAN, “KÜÇÜK MUSTAFA’NIN YANINDAYIZ
Yaşam Haberi
CAHAN, “KÜÇÜK MUSTAFA’NIN YANINDAYIZ

• “Her anlamda eski haline dönmesi için destekleyeceğiz”
Uşak’ta milyonda bir görülen Steven Johnson Sendromu hastalığına yakalanan 9 yaşındaki Mustafa Ataseven’i belediye Başkanı Nurullah Cahan ziyaret etti. Cahan küçük Mustafa’nın sağlığına kavuşabilmesi adıne ne yapılması gerekiyorsa yapacaklarını ifade etti.
Uşak’ta milyonda bir görülen Steven Johnson Sendromu hastalığına yakalanan 9 yaşındaki Mustafa Ataseven sağlığına kavuşmak için mücadele ediyor.geçirdiği bir amilyat sonra kullanılan bir antibiyotiğe vücudunun tepki vermesi neticesinde gözlerinde korneaların yanması sonucu görme yetilerinin kaybetme noktasına gelen Küçük Mustafa yurt dışında şifa arıyor. Bu konuda tedavi başarısı kaydeden dört ülkeden birisi olan İtalya’ya gitmek için hazırlanan Küçük Mustafa ve ailesini Belediye Başkanı Nurullah Cahan ziyaret etti.

Cahan’ın eşi Halime Cahan’ın da katıldığı ziyarette Küçük Mustafa’nın ev hanımı olan annesi Naciye Ataseven ve öğretmen olan babası Mehmet Ataseven’den süreç ve yapılacaklar hakkında bilgi alındı.

Başkan Cahan Belediye olarak Mustafa’ya her türlü desteği verebileceklerini de belirtti.

Dünyayı yeniden görmesi için
Bir çocuğun sağlığına kavuşması için yapılacak yardımların son derece önemli odlunu aktaran Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Bizler Mustafa’nın durumunun medyaya yansımasının akabinde çok üzüldük. Pırıl pırıl bir çocuğun bu şekilde ağır bir yükle karşılaşması bizleri derinden etkiledi. Rabbim daha büyük sıkıntılar vermesin temennisi her zaman böyle durumlarda teselli oluyor. Fakat bizler bu aşamada çocuğumuz için neler yapabileceğimiz hususunda etkili olmak istedik. Öncelikle Mustafa’nın yurt dışına gidip bir muayene olma süreci söz konusu. Biz bu süreci yakından takip edeceğiz. İtalya’da gözleri konusunda güzel gelişmeler yaşanmasını ümit ediyoruz. Bundan sonraki aşamada da etkin bir şekilde destek sağlamak niyetindeyiz. Bu konuda gerekirse bir kamuoyu oluşturarak elimizden gelenin fazlasını maddi ve manevi sağlayacağız” dedi.
Desteklerle iyileşecek
Başkan Nurullah Cahan’a desteklerinden dolayı teşekkür eden Mustafa’nın babası Mehmet Atasven ise, “Çocuğumuz ameliyatının ardından böyle bir sıkıntı yaşadı. Ameliyatından kısa bir süre sonra birgün önce çocuğumuzun gözlerinde yanma ve kızarıklıklar fark ettik. Daha sonra tüm vücudunda yanmalar oldu. biz hemen sağlık kuruluşlarına giderek gereken müdahaleleri yaptırdık. Vücut yanmalarını büyük bir bölümü geçti. Fakat göz kornealarında oluşan yanma nedeniyle görme yetilerinin büyük bir kısmını kaybettik. Bu konuda ülkemizde ameliyat söz konusu değil. Maalesef dünyada 4 ülke bu ameliyatı sağlıyor. Onlardan birisi de İtalya. Biz İtalya’dan davet aldık. eğer olumlu bir tedavi süreci başlarsa 600 bin Euro ilk etapta gerekebilir. Biz aile olarak elimizden geleni yapacağız. Fakat bu maddi yük bizi aşabilir. Bu nedenle destek gerekebilir. Umarız en kısa sürede bu çocuğumuz sağlık sorunun aşar ve sokaklara arkadaşlarının yanına dönebilir. Şu an çocuğumuz ışıktan etkilenmesin diye evimizin tüm pencerelerini güneş ışıklarından korunaklı bir hale getirdik. ayrıca sokağa çıkamıyoruz” ifadesini kullandı.
Konuşmaların ardından Küçük Mustafa’nın fanatiği olduğu takım olan Beşiktaş’ın formasını vefuybol topunu Başkan Nurullah Cahan ve eşi Halime Cahan hediye etti.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Aydın ARSLAN
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı