Haber Detayı
31 Mart 2020 - Salı 11:04 Bu haber 996 kez okundu
 
BANAZ PTT MÜDÜRLÜĞÜNDEN EVDE MAAŞ UYGULAMASI
PTT 65 YAŞ ÜSTÜ EMEKLİLERE EVDE MAAŞ ÖDEMESİ HİZMETNE DEVAM EDİYOR
- Haberi
BANAZ PTT MÜDÜRLÜĞÜNDEN EVDE MAAŞ UYGULAMASI

Banaz PTT yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında evlerinden çıkması kısıtlanan 65 yaş üstü vatandaşlara evde hizmet veriyor.

Banaz PTT Müdürlüğü şubelerinden emekli maaşlarını alan ve eve getirilmesi için talepte bulunan vatandaşlar ister köyde ister merkezde olsun müşterilerin ayağına giderek maaşlarını imza karşılığı kendilerine teslim ediyor.

PTT Müdürlüğü dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile mücadele kapsamında müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. PTT AŞ, emekli maaşını şirketten alan 65 yaş üstü emeklilerin maaşlarını evlerinde teslim etti.

Bu bağlamda ilçemiz PTT Müdüresi Zeynep Çakar ve personeli ilçe merkezinde ikamet eden 85 yaşındaki İbrahim Özkardeş’e ve ilçeye bağlı Kuşdemir Köyünde ikamet eden 90 yaşındaki Mustafa Aslan’a emekli maaşlarını teslim etti. Her iki yaşlı vatandaşta bu aldıkları hizmetlerden dolayı PTT Müdüresine teşekkür ederek “Devletimiz sağolsun ne olursa olsun bizleri unutmuyor” ifadelerini kullandılar.

Banaz PTT Müdüresi Zeynep Çakar yaptığı açıklamada ; “İçişleri Bakanlığımızın il ve ilçelere vermiş olduğu talimat gereğince Banaz Kaymakamlığı tarafından oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu” kapsamında Ptt  Müdürlüğü olarak 65 yaş üstü vatandaşlarımıza ve kronik hastalığa sahip olan vatandaşlarımızın tüm işlemlerini evlerine giderek gerçekleştirebiliyoruz. Bunlar maaş ödemeleri, promosyon ödemeleri, e- Devlet zorunluluğu olan ve acil e-Devlet şifresi lazım olanlara, Elektrik sosyal yardım ödemelerini ve buna benzer hizmetlerin tamamını vatandaşlarımızın adreslerine giderek gereğini sağlıyoruz.

Bunun için tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sorunsuz olarak tüm hizmetleri yerine getiriyoruz” dedi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: BANAZ, PTT, MÜDÜRLÜĞÜNDEN, EVDE, MAAŞ, UYGULAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı