Haber Detayı
16 Kasım 2021 - Salı 10:27 Bu haber 568 kez okundu
 
AĞAÇ BAYRAMINDA YANAN BÖLGELERE FİDAN DİKİLDİ
- Haberi
AĞAÇ BAYRAMINDA YANAN BÖLGELERE FİDAN DİKİLDİ

Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes 84 Milyon İçin 3'er Fidan kampanyası kapsamında Banaz’da fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz yaz ayında ilçe merkezine yakın Halıyazı mevkiindeki yangında yanan ağaçların yerine 1500 adet fidan dikildi. Banaz Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin hazırladığı yerlere ilçe protokolü ve öğrenciler fidan dikti.

Banaz Orman İşletme Müdürü Cihan Türkmen “Banaz Orman İşletme Müdürlüğümüzde, Kuşdemir,  Halıyazı ve Hasan köyünde 2020 yılında yangından etkilenmiş olan orman alanlarımızla birlikte toplam 192.000 fidan yıl sonuna kadar toprakla buluşacak, milli ağaçlandırma günü kapsamında geleceğe nefes sloganı ile düzenlenen etkinliğe yaklaşık 300 kişinin katılımıyla 1500 adet fidan toprakla buluşturuldu.

Küresel ısınma ve iklim değişikliğinin sel, fırtına, kuraklık gibi olumsuz etkilerinin dünyada ve ülkemizde yoğun şekilde kendini gösterdiği şu günlerde düzenlenen bu etkinlikle ormanların korunması, yeni ormanların tesis edilmesi ve yanan ormanların yeniden ağaçlandırılması büyük önem taşıyor.  Bu anlamda etkinliğimize katılarak özveri gösteren herkese çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Jandarma Komutanı Zülfü Eren Can, Banaz Orman İşletme Müdürü Cihan Türkmen, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ve öğrenciler katıldı.

Etkinliğe katılan öğrencilere Orman İşletme Müdürlüğü tarafından şapka ve tişörtler dağıtıldı.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: AĞAÇ, BAYRAMINDA, YANAN, BÖLGELERE, FİDAN, DİKİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı