İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
VERGİ HAFTASI KUTLANDI
VERGİ HAFTASI KUTLANDI
Haber Detayı
10 Mart 2020 - Salı 09:27 Bu haber 1745 kez okundu
 
“8 MART KADINLAR GÜNÜ” KUTLANDI
- Haberi
“8 MART KADINLAR GÜNÜ” KUTLANDI

Banaz Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları “8 Mart Emekçi Kadınlar Günü” için bir etkinlik düzenlendi.

İlçede bir restorantta düzenlenen etkinlikte Banaz Yardım Sevenler Derneği ve CHP Banaz Kadın Kolları üyeleri biraraya geldi.
Kadın Kolları Başkanı Ayşe Yaman yaptığı konuşmada; “katılımcılara etkinliğe katıldıkları için teşekkür ederken, kadınlar olarak başarılı olmak için beraber çalışıp beraber mücadele etmeliyiz” ifadelerini kullandı.
Daha sonra söz hakkı verilen CHP Belediye Meclisi Üyesi Ülkü Erdem konuşma yaptı. Konuşmasında; Bu günün bir kutlama değil, bir anma günü olduğunu, 1857'de ABD’de 40.000 dokuma işçisinin daha iyi yaşam koşulları için göreve başladılar.
Ancak polisin işçilere saldırması ve ardından çıkan yangın sonucu 120 kadın işçinin can vermesinin ardından 1910 yılında Alman Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetki’nin önerisi ile 8 Mart’ın emekci kadınlar günü olarak anılmasına karar verildiğini, 1921 yılından sonra Türkiye’de Kadınlar Günü etkinliklerinin yapıldığını hepimiz bilmekteyiz” dedi.
Katılımcılardan emekli Öğretmen Birsen Yavuz “Ülkeye şeriatın getirilmeye çalışıldığını, kadınların korkmaması gerektiğini, Atatürk’ün izinden kadınlara verilen haklara sahip çıkılmasının gerektiğini belirtmek isterim. Hepimizin günü kutlu olsun.” dedi.
CHP Banaz İlçe Başkanı Kadir Tümer Kadınların baştacı olduğunu, kadınların olduğu heryerde başarı, üretim, güzellik olduğunu ifade ettikten sonra bayanlara karanfil takdim etti.
Kadınlar Atamız’ın dediği gibi yurtta barış dünyada barış olması çağrısında bulundular.
Son olarak katılımcılar ve başkanlar hatıra fotoğrafı çektirdi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: “8, MART, KADINLAR, GÜNÜ”, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı