Haber Detayı
23 Mart 2021 - Salı 09:33 Bu haber 233 kez okundu
 
18 MART’TA ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANILDI
- Haberi
18 MART’TA ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANILDI

İlçemizde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü kutlandı.

Cumhuriyet Ortaokulu’nun hazırladığı ve Belediye Kültür Sarayı'nda düzenlenen törende Saygı Duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı okundu. 
Banaz Şehitleri sunusu eşliğinde, Şehit Geliyor adlı şiiri Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinden Reyhan Yaman, 18 Mart Çanakkale adlı şiiri Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Gülhan Özen, Yiğidim Şehidim şiirini Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Ayşe Acar okudu.
Daha sonra öğrenciler tarafından hazırlanan  video gösterisi ve “Çanakkale Destanı” adlı tiyatro gösterisi sunuldu.
Şiir, resim ve komposizyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Resim dalında birinci olan Mehmet Makbule Erdem İlkokulu öğrencisi Mert Kemal Karaca, şiir dalında birinci olan Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Zeynep Daşkale’ye ve kompozisyon dalında birinci olan Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi öğrencisi Hatice Rabia Ergül’e ödüllerini Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar verdi.
Resim dalında ikinci olan Şehit Polis Nazım Tuncer Kızılhisar İlkokulu öğrencisi Mehmet Emin Yıldırım, şiir dalında ikinci olan Derbent Ortaokulu öğrencisi Elif Sarıkaya’ya ve kompozisyon dalında ikinci olan Şehit Sadık Kozak Anadolu Lisesi öğrencisi Kumsal Güneş Tetik’e ödüllerini Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı, resim dalında üçüncü olan Şehit Vehbi Demir İlkokulu öğrencisi Yasin Çoban, şiir dalında üçüncü olan Kızılcasöğüt Şehit Serdar Uludağ Ortaokulu öğrencisi ve kompozisyon dalında üçüncü olan Şehit Tuncay Durmuş Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencisi İbrahim Özkan’a ödüllerini Banaz Cumhuriyet Savcısı Muhammed Mustafa Aydeğer takdim etti.
Törene Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı, Banaz Emniyet Müdür Vekili Mehmet Arslan, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mustafa Akpınar, Milli Eğitim Müdürü İsmail Özden, daire amirleri, okul müdürleri, gaziler ve şehit aileleri katıldı.
Katılımcılar şehit aileleriyle ve öğrencilerle toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: 18, MART’TA, ÇANAKKALE, ŞEHİTLERİ, ANILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı