Haber Detayı
06 Nisan 2021 - Salı 09:58 Bu haber 709 kez okundu
 
YAYA GEÇİTLERİ KIRMIZIYA BOYANDI
- Haberi
YAYA GEÇİTLERİ KIRMIZIYA BOYANDI

İçişleri Bakanlığının "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" uygulaması kapsamında ilçemizde Jandarma Bölük Komutanlığı yaya geçitlerinde şerit boyama etkinliği gerçekleştirildi.

Ahat köyü, Büyükoturak köyünde ve bazı yaya geçitlerinde düzenlenen etkinlikte yaya geçitlerinin orta şeritleri Banaz Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mustafa Akpınar ve trafik ekibi tarafından kırmızıya boyandı.

Şehit Edip Aybey Ahat İlköğretim okulunun hemen çıkışında etkinliğe katılan öğrenciler, ellerindeki "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın", "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" ve "Yayalar Kırmızı Çizgimiz" yazılı dövizlerle sürücülere uyarılarda bulundu.

Yaya önceliğini sağlamak ve yayaları korumak amacıyla kolluk kuvvetlerinin çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü aktaran Uşak Valisi Funda Kocabıyık, "Bugün itibarıyla kırmızı çizgimizi çekiyoruz. Işıksız yaya geçitlerinde bulunan beyaz şeritlerin ortadaki şeridini kırmızıya boyuyoruz. Yayalarımız, can güvenliğimiz için lütfen kurallara uyalım. Sürücülerimiz, lütfen, yaya geçitlerimizi fark edelim, kendi canımızı da başkalarının canını da tehlikeye atmayalım. Unutmayalım öncelik yayanın, öncelik hayatın. Unutmayalım yaya önceliği kırmızı çizgimizdir." dedi.
Jandarma Trafik ekibi tarafından çeşitli okullardaki öğrencilere yaya geçitlerinin kullanımı ve önemi hakkında bilgilendirme yapıldı.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: YAYA, GEÇİTLERİ, KIRMIZIYA, BOYANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı