Haber Detayı
13 Ekim 2020 - Salı 11:27 Bu haber 1725 kez okundu
 
VALİ KOCABIYIK TAŞIMALI ÖĞRENCİLERE TABLET VE BİLGİSAYAR DAĞITTI
- Haberi
VALİ KOCABIYIK TAŞIMALI ÖĞRENCİLERE TABLET VE BİLGİSAYAR DAĞITTI

• Vali Funda Kocabıyık köylerde ikamet eden ve taşımalı eğitim gören 8.sınıf öğrencilerine tablet bilgisayar dağıttı.

Merkez Karahasan köyünde düzenlenen, projenin ilk bileşeni olan “Eğitime Uzak Kalma” ile ders materyallerinin yüklendiği tablet bilgisayarların dağıtım töreninde öğrencilerle sohbet eden Vali Funda Kocabıyık yaptığı değerlendirmede, “İlimiz bünyesindeki tüm öğrencilerimize ulaşmak, bu süreçte hiçbir öğrencimizi eğitim ihtiyacından yoksun bırakmamak  ve eğitim öğretimde fırsat eşitliği sağlamak için hayata geçirdiğimiz “Uzaktan Eğitim Öğrenci Takip Sistemi” projesi kapsamında; projenin ilk bileşeni olan “Eğitime Uzak Kalma” ile öğretmenlerimiz tarafından oluşturulan ders materyallerinin yüklendiği tabletler, taşımalı eğitim kapsamında öğrenim gören 73 köy okulundaki 8. sınıf öğrencilerimize ulaştırılacaktır. Böylece bu öğrencilerimiz bulundukları ortamda internet erişimleri olmasa dahi konu anlatımı, soru çözüm videoları, örnek sorular gibi içeriklere dönem boyunca erişebileceklerdir.

Tabletlerimizi dağıtmaya Karahasan köyümüzdeki öğrencilerimizle başladık. Bölme Öğretmen Hüseyin Cahit Ortaokulunda öğrenim gören 8. sınıf düzeyindeki öğrencilerimizle ve öğretmenleriyle bir araya gelerek hem süreçle ilgili hem de uygulamaya başladığımız projenin detayları hakkında değerlendirmelerde bulunduk. Uzaktan ve yüz yüze eğitimin sorunsuz ve en etkili şekilde sürdürülmesi için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. 
Sevgili Öğrenciler,
Her zaman söylediğimiz gibi siz derslerinize gereken önemi verin ve çalışın, biz her şartta yanınızda olmaya devam edeceğiz.” dedi.
Vali Funda Kocabıyık, konuşmasının ardından öğrencilere tabletlerini vererek başarılar diledi.
Törene, Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Muammer Balcı, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı. 
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör:
Etiketler: VALİ, KOCABIYIK, TAŞIMALI, ÖĞRENCİLERE, TABLET, VE, BİLGİSAYAR, DAĞITTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı