Haber Detayı
11 Mayıs 2021 - Salı 09:50 Bu haber 791 kez okundu
 
VALİ FUNDA KOCABIYIK ŞEHİT ANNELERİNİ ZİYARET ETTİ
• Vali Funda Kocabıyık, Anneler Günü Münasebetiyle Şehit Annelerini Ziyaret Etti.
- Haberi
VALİ FUNDA KOCABIYIK ŞEHİT ANNELERİNİ ZİYARET ETTİ

Vali Funda Kocabıyık, ‘Anneler Günü’ dolayısıyla Şehit Piyade Asteğmen Mehmet Bozkuş ve Şehit Jandarma Er Nevzet Yıldız’ın ailelerini evlerinde ziyaret etti. İlk olarak Hakkari Dağlıca Karakolu’na teröristlerce düzenlenen baskında çıkan çatışmada şehit olan Piyade Asteğmen Mehmet Bozkuş’un  ailesini ziyaret eden Vali Funda Kocabıyık şehit annesi Cennet Bozkuş’un anneler gününü kutladı. 

Daha sonra Tunceli’de teröristlerce düzenlenen saldırı sonucu şehit olan Jandarma Er Nevzet Yıldız’ın ailesini ziyaret eden Vali Funda Kocabıyık, şehidin annesi Hani Yıldız’ın anneler gününü kutlayarak sabırlar diledi. 

Şehit evlerinde Kur’an tilaveti ve duaların okunmasının ardından şehit annelerine şükranlarını dile getiren Vali Funda Kocabıyık, “Tarihimize baktığımızda sorumluluklarını özenle yerine getirirken çocuklarının erdemli ve dürüst yetişmesi için insanüstü bir çaba gösteren annelerimiz, toplumumuzun en kıymetli değeridir. Annelerimizin büyük bir özveriyle yetiştirdikleri çocuklarımızın milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan birer evlat olmaları toplum olarak hepimizin gururudur.  Sabır ve metanetle geleceği inşa eden annelerimiz, toplumumuzun mimarlarıdır. Şehit annelerimiz ise kutsal olan annelik görevlerinin yanı sıra yetiştirdikleri gözü kara evlatlarının vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığımızın devamı için gözünü kırpmadan canlarını siper edip, şehadete yürümeleri ile kutsal annelik görevlerini ‘şehit anneliği’ ile taçlandırmışlardır.  
İnancımızda ve kültürümüzde baş tacı edilen annelerimizin haklarını ödemek mümkün olmadığı gibi şehit annelerimizin toplumun tüm bireyleri üzerinde ödenemez hakları vardır. Devlet ve millet olarak, şehitlerimizin anneleri ve aileleri her zaman başımızın tacıdır. Devlet ve millet olarak her zaman şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü tebrik ediyor, sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum.” dedi.
Ziyaretleri sırasında Vali Funda Kocabıyık’a İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer,  İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, Uşak Müftüsü Kazım Güzel ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Peltek eşlik etti.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: VALİ, FUNDA, KOCABIYIK, ŞEHİT, ANNELERİNİ, ZİYARET, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı