Haber Detayı
11 Mayıs 2021 - Salı 09:55 Bu haber 796 kez okundu
 
UŞAK’IN GÜRÜLTÜ EYLEM PLANI RAPORU HAZIRLANIYOR
- Haberi
UŞAK’IN GÜRÜLTÜ EYLEM PLANI RAPORU HAZIRLANIYOR

Çevreye karşı duyarlı çalışmalarıyla Uşak’ı ve şehrin doğal yapısını korumak adına birçok faaliyet yürüten Uşak Belediyesi, kentteki gürültü kirliliği ile mücadele kapsa-mında da çalışma başlattı.

Bu kapsamda Uşak Belediyesi ile TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi arasında “Uşak İli Gürültü Azaltım Senaryolarının Geliştirilmesi Projesi” birinci koordinasyon toplantısı yapıldı.

İki kurum arasında 02.12.2020 tarihinde imzalanan sözleşme gereği ilk defa gerçekleştirilen toplantı, pandemi koşulları nedeniyle internet ortamında online olarak düzenlendi.

Proje İçin Yetkililer Bir Araya Geldi Toplantıya Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Çevre Koruma Birimi, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Plan ve Proje Müdürlüğü yetkililerinin yanı sıra; Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkileri ile TÜBİTAK MAM Proje ekibi katılım sağladı.
“Uşak İli Stratejik Gürültü Haritaları” baz alınarak belirlenen ‘Gürültü Yönetim Alanları’nda uygulanabilecek gürültü azatlım senaryolarının değerlendirildiği toplantıda; görüş ve öneriler alınarak Uşak için proje kapsamında atılabilecek adımlar değerlendirildi. Proje İle İlgili Çalışmalar Sürecek Toplantıda ayrıca proje ekibi tarafından bir sunum yapılarak projenin detayları hakkında katılımcılara bilgiler verildi.
Toplantının ardından “Uşak İli Gürültü Azaltım Senaryolarının Geliştirilmesi Projesi” ile ilgili, tüm kurumların ortak iş birliği ile adımların hızla atılmasına ve çevrenin korunmasına yönelik çalışmaların sürdürülmesine karar verildi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erkin SARIOĞLU
Etiketler: UŞAK’IN, GÜRÜLTÜ, EYLEM, PLANI, RAPORU, HAZIRLANIYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı