Haber Detayı
30 Mart 2021 - Salı 09:35 Bu haber 686 kez okundu
 
TÜTÜN ALIŞKANLIĞI İLE MÜCADELE BAŞLATILIYOR
- Haberi
TÜTÜN ALIŞKANLIĞI İLE MÜCADELE BAŞLATILIYOR

Uşak'ta, tütün ve tütün ürünlerinin zararlarına yönelik hazırlanan "Uşak Esnafı Tütüne Hayır, Yaşama Merhaba Diyor" projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Vali Funda Kocabıyık, projenin Uşak Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Yeşilay Uşak Şubesi öncülüğünde hazırlandığını hatırlattı.

Proje kapsamında, Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne bağlı 19 odanın yaklaşık 15 bin üyesine, hazırlanacak çalışmalarla tütün ve tütün ürünleri kullanımının insan sağlığına ve ülke ekonomisine zararları anlatılacak.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık yaptığı konuşmada “Tütün ve tütün ürünleri, dünyada olduğu gibi ülkemizde de ciddi oranlarda kullanılmaktadır. Üstelik her geçen gün, sigara kullanma yaşının düştüğünü de yapılan araştırmalardan takip etmekteyiz. Covid-19 salgını ile mücadele ettiğimiz bugünlerde sigaranın bizi ve geleceğimizi tehdit eden bir sorun olduğu çok net bir şekilde gözler önüne serildi. Bu tehlikeden bir an önce kurtulmak zorundayız.
Bu kapsamda, Valiliğimiz himayelerinde ve koordinasyonunda; Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Yeşilay Uşak Şubesi, İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğümüzün paydaş olduğu “Uşak Esnafı; Tütüne Hayır, Yaşama Merhaba Diyor!” projesini hayata geçiriyoruz.
Bu mücadelede, ilimizde, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinin öncü olacağını düşünüyoruz. “Uşak Esnafı; Tütüne Hayır, Yaşama Merhaba Diyor!” projesi kapsamında, esnaflarımız arasında sigara kullanımının azalacağını ve bu durumun diğer vatandaşlarımıza örnek teşkil edeceğini düşünüyorum. 
İnanıyorum ki, burada bulunan tüm Oda Başkanlarımız ve bağlı esnaflarımız bu mücadeleden alınlarının akıyla çıkacaktır, hem kendi sağlıkları hem de sevdiklerinin sağlığı için toplumumuza örnek olacaklardır. Ve biliyorum ki hiçbirimiz, evlatlarımıza zarar gelmesini istemeyiz. Fakat sigara, pasif içici olarak onlara zarar veriyor ve onlara kötü örnek oluyoruz.  Bu sebeplerle en kısa zamanda sigara bağımlılığından kurtulmak zorundayız. Devlet olarak esnaflarımızı bilinçlendirmek ve bu mücadelede yanlarında olduğumuzu göstermek için sizlerin desteğinize ihtiyacımız var. Bu desteği vermek için elinizden gelenin fazlasını yapacağınıza inancım tam.
“Uşak Esnafı; Tütüne Hayır, Yaşama Merhaba Diyor!” projesinin hayata geçirilmesinden duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Projemizde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor, tüm esnaf ve sanatkârlarımıza bu mücadelemize verecekleri katkılardan dolayı şimdiden teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: TÜTÜN, ALIŞKANLIĞI, İLE, MÜCADELE, BAŞLATILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı