Haber Detayı
30 Mart 2021 - Salı 09:31 Bu haber 3772 kez okundu
 
HASTANEDEKİ GELİŞMELERE TEPKİLER ARTIYOR
- Haberi
HASTANEDEKİ GELİŞMELERE TEPKİLER ARTIYOR

Banaz Devlet Hastanesinde yeni başhekimin göreve başlamasıyla olumlu gelişmeler yaşanmaya başlamıştı.

Önceki sayılarımızda Başhekim Sercan Aray’ın göreve başladığını haber yapmış, sonrasında çeşitli bölümlerin kadro eksikliklerinin hızla tamamlanmaya başladığını belirtmiştik.

Geçen hafta hastane müdürlüğünde yaşanan istifa olayı ve uzun zamandır pasif olarak duran hastane kantini vatandaşların tepkisine yol açtı. Hastane müdürünün çeşitli baskılar sonucu istifa ettirildiği iddia edilirken yaklaşık 1,5 yıldır kapalı olan hastane kantininin neden açılmadığı merak konusu oldu.
Uzun zamandır personel sıkıntısı yüzünden randumanlı hizmet vermediği bilinen hastanenin başhekimin atanmasıyla iyi bir aşama kaydedeceği belirtilmekteydi. Ancak personel arasında bazılarının arkasını bir yerlere dayayarak ortalıkta ahkâm kestiği de gelen bilgiler arasında yer aldı. Bu doğrultuda yapılan baskılarla hastane müdürü çalışanın istifaya zorlandığı iddia edilmektedir.
Hastanede kalan yatılı hastaların ve yakınlarının bir su almak için ilçe merkezine gelmek zorunda kaldığını belirtiliyor. Vatandaşlar 1,5 yıldır hastane kantininin niye açılmadığını, yüksek kira bedeli sebebiyle ihaleye katılan olmamasına rağmen bu rakamın niye indirilmediğini merak ettiklerini sormaktadırlar.
İlçemizde bazı resmi kurumlarda sürekli bir siyasi kargaşanın yaratıldığı, söz sahibi olma adına çeşitli çekişmelerin olduğu bilinen bir gerçektir. 
Bizler vatandaşların adına diyoruz ki; ellerinizi bu kurumlar üzerinden çekin. Herkes üzerine düşen görevi yapsın. Bu çekişmeler yüzünden yaşanan sıkıntılara son verilsin. Son verilsin ki işler aksamadan, rant düşünülmeden yürüsün...
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: HASTANEDEKİ, GELİŞMELERE, TEPKİLER, ARTIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı