Haber Detayı
09 Kasım 2021 - Salı 09:56 Bu haber 2245 kez okundu
 
YÖRÜKLER DAYANIŞMA YEMEĞİ VERDİ
- Haberi
YÖRÜKLER DAYANIŞMA YEMEĞİ VERDİ

Banaz Bulgazdağı Yörükleri Yardımlaşma-Dayanışma ve Kültür Etkinlikleri Derneği dayanışma yemeği düzenledi.

Geçtiğimiz günlerde Musa Güneş başkanlığında yeni yönetim oluşturan dernek, kaynaşma ve tanışma amacıyla yemek düzenledi.

İlçemiz Kültür Sarayı’ndaki yemeğe Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ve dernek üyeleri katıldı.

Yemeğin ardından Dernek Başkanı Musa Güneş konuşma yaptı.

Konuşmasında “Birlik ve dayanışma gecemize hoşgeldiniz diyor hepinizi saygı ile selamlıyorum. Bulkazdağı Yörükleri Derneği ilçemizin en büyük derneklerinden biri olup kurulduğu günden bugüne kadar aktif bir şekilde çalışmış ve bugünlere gelmiştir. Dönem dönem çeşitli etkinlikler yaparak halktan kopmamış ve her yıl geleneksel hale gelen yörük şenliğini layıkıyla düzenleyerek yörük kültürümüzü yeni nesillere aktarmayı amaç edinmiştir.
Geçtiğimiz ay yeni seçilen yönetim kurulu üyelerimizle birlikte ve siz değerli büyüklerimizin destekleriyle 2022 yılında 16. geleneksel yörük şenliğini yapmak için yola çıkmış bulunuyoruz. Bu süreçte hepinizden destek bekliyoruz özünde hepimiz yörüğüz hepimiz biriz , sen ben kavgası olmadan güzel Banazımızın kuzeyi güneyi doğusu batısı hep birlikte varız bu şenlik hepimizin şenliği. Bu süreçte bizlerin yanında olacağınızdan maddi manevi desteklerini esirgemeyeceğinizden eminim. Sizlerle tanışmak kendimizi tanıtmak birlik ve beraberlik için düzenlemiş olduğumuz bu geceye katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Banaz Belediye Başkanı ve Yörük Beyi Zafer Arpacı “Yörüklük kültürüne değinirken, bu kültürümüzün yaşatılması için gerek şahsım gerek belediye olarak elimizden gelen desteği vereceğiz diyerek bu organizazyonu düzenleyen yeni yönetime teşekkür etti.
Yemek ikramlarının ardından yöresel sanatçılarımızdan Garip Ali, Halil Yörük yöresel türküleri seslendirirken sahnede Baltalı Kulübü Yaren Ekibi geleneksel oyunları sergiledi.
Etkinlik yeni seçilen yönetim ile katılımcıların fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: YÖRÜKLER, DAYANIŞMA, YEMEĞİ, VERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı