Haber Detayı
18 Haziran 2019 - Salı 10:15 Bu haber 2535 kez okundu
 
YÖRÜK ŞENLİĞİ PAZAR GÜNÜ YAPILIYOR
- Haberi
YÖRÜK ŞENLİĞİ PAZAR GÜNÜ YAPILIYOR

Bu sene 23 Haziran’da yapılacak Bulgazdağı Yörükleri Derneği’nin geleneksel “YÖRÜK ŞENLİĞİ” çalışmaları hızlandırıldı. 

Dernek yöneticileri son haftaya girilen bu günlerde şenlik için son rutuşlarını yapıyor.

Bilindiği gibi bir süre önce dernek başkanlığını devreden Remzi Kızıl’ın ardından başkan olan Yılmaz Uğur, Başkan Yardımcısı Yasin Aydepe ve derneğin onursal başkanı Hüseyin Demir, tamamlanan afiş çalışmalarını yerinde incelediler. 

Derneğe Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı’nın dışında çok fazla destek olmamasından yakınan dernek yönetimi, Banazlıların da şenliğe destek olmalarını istediler. Bu yıl 15. kez yapılacak olan şenliğin başarılı geçmesi için hep birlikte hareket etmeleri gerektiğine dikkat çektiler. Şenlik alanındaki yerlerin kiraya verilmesinin hızlandığını belirten Başkan Yardımcısı Yasin Aydepe, bu düşüncede olanların 0553 251 85 40 numaralı telefonla irtibata geçmeleri istendi.
Bu yıl özellikle yerel sanatçılara ağırlık verdiklerini belirten Başkan Yılmaz Uğur, önemli olan bir araya gelerek Yörük Kültürünü hatırlamak, içinde bulunduğumuz koşullar gereğince elimizden geldiği kadar iktisatlı davranmaya çalıştık dedi.
Onursal Başkan Hüseyin Demir de, Banazlıların hiç bir zaman desteklerini esirgemediklerini, Kızılhisar Üzeyir Yaylası’nda yine unutulmaz bir şenlik yaşanacağını belirtti.
Dernek yönetimi tüm halkımızı bu pazar yapılacak şenliğe bekliyor.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: YÖRÜK, ŞENLİĞİ, PAZAR, GÜNÜ, YAPILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı