Haber Detayı
20 Ekim 2020 - Salı 11:36 Bu haber 1089 kez okundu
 
YEŞİLYURT YOLU YARIM KALDI
- Haberi
YEŞİLYURT YOLU YARIM KALDI

Yaz başlarında yapımına başlanan Yeşilyurt köyü yolu yarım kaldı. Edinilen bilgilere göre yolun asfaltının bahara doğru yapılacağı belirtiliyor.

İlçemizin Yeşilyurt, Dere Mahallesi, Muratlı, Küçük Oturak, Gürlek, Ovacık, Çamsu, Küçükler, Comburt, Baltalı ve Yukarı Karacahisar köylerini ilçemize bağlayan Dereboyu yolunun yapımı yarım kaldı.

Aylardır süren çalışmalarda yol güzergahındaki keskin virajlar yumuşatılarak bazı yerlerde dolgu, bazı bölümlerde de hafriyat çalışmaları yapılmıştı. Son işlem olarak yolun kumu serilerek ilk etap çalışmalar tamamlandı. Yetkililerin belirttiğine göre yolun bu şekilde bahara kadar kullanılıp malzemenin iyice oturması için sıcak asfalt dökümünün baharda yapmayı planladıkları söylenmektedir.
Birkaç gün önce yerinde yaptığımız incelemede yolun durumunun kötü olduğu gözlendi. 
Yola serilen kumun çakıllarının yolda birikimler oluşturarak hem sürücülere tehlike, hem de araçlara büyük ölçüde zarar verecek şekilde kaldığı görülmektedir. Ayrıca gelen kış mevsiminin yoldaki tehlikeleri daha da artıracağı iddia ediliyor.
Yol yapımında açılan tali Evrendede yolunun da burdan pek farklı olmadığı belirtilirken, altı aylık sürede mağduriyet yaşanmaması için asfaltlama çalışmalarının kış gelmeden yapılması istenmektedir.
Köylüler, yetkililere gazete olarak seslerinin duyurulmasını isterken biz de başta Sayın Valimiz Funda Kocabıyık olmak üzere konuyla ilgili birimlerin yolun tamamlanması için bir çalışma yapmalarını beklediğimizi bildiriyoruz.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: YEŞİLYURT, YOLU, YARIM, KALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı