Haber Detayı
14 Temmuz 2020 - Salı 10:03 Bu haber 2754 kez okundu
 
YENİ YOL PARTİSİ ÇALIŞMALARA BAŞLADI
GENEL BAŞKAN HASAN GÜRAL İLÇEMİZDE KAHVEHANE TOPLANTISINDA KONUŞTU
- Haberi
YENİ YOL PARTİSİ ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Türkiye genelinde oluşumu tamamlanarak kuruluşu gerçekleşen Yeni Yol Partisi çalışmalara başladı. 

Yeni Yol Partisi Genel Başkanı Hasan Güral ilçemizde partililerle buluştu. Güral ülke gündeminin yanısıra eğitimden tarıma ekonomiden emeklilikte yaşa takılanlara dair önemli açıklamalar yaptı.

Genel Başkan Güral konuşmasına yerel basının önemine değinerek başladı. “Yerel basın olmadan siyaset asla olmaz” dedi. Hasan Güral, buraya gelirken de söyledim şimdi de söylüyorum, bizim için Banaz ilçesi çok önemli bir yerde. Biz Yeni Yol Partisi’nin ilk kıvılcımını burada yaktık, Murat Dağı ile ilgili ilk meydan mitingimizi burada yapacağız, 17 Eylül’de birkaç sanatçı arkadaşımız gelecek, görüşme yaptık. Murat Dağı’nın maden arama ruhsatlarının tamamının iptal edilmesi yolunda bir çabamız var. Tarıma dayalı sanayi ve eğitim kurguluyoruz, dünyanın geleceği özellikle önümüzdeki on yıllık süreçte gıda ve tarım üzerine gelişecek.” dedi.

İşsizlik konusunda; “biz halkımıza söz veriyoruz işsizliği bir daha anmayacağız. Gençlerimiz ne iş garantisi ne de gelecek garantisi konusunda en ufak bir endişe duymayacak.” diye konuştu.
Üniversiteler hakkında da açıklamalarda bulunan Güral “YÖK denilen gereksiz bir kurum var.YÖK görevinin dışındaki işlerle uğraşıyor, eğitimin önünü tıkayan kurumlardan biri haline geldi. Üniversiteler bağımsızlık kültüründen çıkarıldı, siyasilerin oyuncağı haline geldi, siyasiler tarafından atanan rektörlerle yönetiliyor, alakası olmayan insanlarla yönetiliyor.” 4+4+4 eğitim sistemi hakkında ise “altyapısı meslek lisesi olması gerekirken karman çorman bir sistemle eğitimi bitirdik.” diye konuştu. Kayıp bir nesil yaratıldığını ve cumhuriyetin ilk yıllarındaki köy enstitüleri modeline bakıp bunun revize edilerek, modernize edilerek uygulamanın ülkenin önünü açabileceğini söyledi.
Yeni Yol Partisi Genel Başkanı Hasan Güral; “Türkiye’de bizim iktidarımızda emeklilik yaşı erkeklerde elli kadınlarda 45 olacağı programımızda yazılı önümüzdeki hafta Yargıtay internet sayfamıza yükleyecek, gerekli bilgilere orada olacak. Dünyada her ırkın bir yaşam ömrü vardır Türk ırkının ömrü tıbben, genetik olarak 63’tür.” dedi.
8-11 bin arasında maaş vereceklerini dile getiren Yeni Yol Partisi Genel Başkanı Hasan Güral “SGK kamu ticaret bankası kuracağız her bir çalışanın parasını orada değerlendireceğiz, bu banka dışarıda araba fabrikası, salça fabrikası, çimento fabrikası gibi yatırımlar yapacak. Onların kar paylarını artırarak emekli olunca sekiz bin lira maaş ve 700 bin lira toplu ikramiyesi birikir. Biz bunu bildiğimiz için söylüyoruz, herhangi bir yerden borç almayacağız, sonuçta biz bu insanı 50 yaşında emekli edeceğiz ve diyeceğiz ki çalışırsan alacağın para 7 bin 800 lira emekli olursan alacağın para sekiz bin lira ama bunlar bugün için geçerli. Elli yaşındaki bir insanı siz eve hapsedemezsiniz ya valizi alır tatile gider ya torununa istediğini alır ya gider eşine çoluğuna çocuğuna hediye alır. 65 yaşına gelene kadar keyifli bir hayat yaşar, 65 yaşından sonra doktorla tanışır sağlık sorunları ile karşılaşır biz de 15 yıl 20 yıl keyifli bir hayat vaat ediyoruz, işi yoksa devlet emekliliğini kendisine verecek” dedi.
Yeni Yol Partisi Genel Başkanı Hasan Güral “Fabrikada traktörün çıkışı 37 bin lira normal şartlarda her şey dâhil traktör 78 bin liraya denk geliyor tarım meslek lisesinden mezun olan bir gence yirmi yıl vadeli sıfır vaizle çıkartıp yardım desteği vereceğiz.” diyerek sözlerini noktaladı.
Geçtiğimiz yıl parti oluşumunu ilçemizde gerçekleştiren Yeni Yol Partisi Genel Başkanı Hasan Güral, eşi Sabiha Güral ve engellileri temsil eden Fethi Akarsu, Metin Özer ev sahipliğinde yapılan kahvehane toplantısının ardından ilçemizden ayrıldılar.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: YENİ, YOL, PARTİSİ, ÇALIŞMALARA, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı