Haber Detayı
12 Mayıs 2020 - Salı 10:35 Bu haber 4668 kez okundu
 
YENİ EMNİYET MÜDÜRÜ GÖREVE BAŞLADI
- Haberi
YENİ EMNİYET MÜDÜRÜ GÖREVE BAŞLADI

Banaz İlçe Emniyet Müdürü Koray Türkyılmaz’ın tayini sebebiyle boşalan Emniyet Müdürlüğü’ne Memet Kürşad Çorlu atandı. İlçeye gelen müdür Çorlu görevine başladı.

İstanbul Bağcılardan ilçemize tayin olan 1976 doğumlu genç ve dinamik müdür 1998 yılında komiser yardımcısı olarak fiilen göreve adım attı.

İlk olarak Kaçakçılık ve Organize suçlarla mücadele şube müdür-lüğü, Terörle mücadele şube müdürlüğü (ulusal ve uluslararası terör kursları aldı). İnsan hakları, Trafik yönetimi ulusal ve uluslararası sertifikalar, Üst ve orta düzey yöneticilik kursu, İş Sağlığı ve güvenliği kursu, İç tetkikçi uzmanlığı kursu, Stratejik yönetim kursu, Etkili iletişim teknikleri kursu ve buna benzer ulusal ve uluslararası alanda birçok sertifikalı kurslar aldı. Birleşmiş Milletler Kosova misyonunda 1 yıl (UNMIK)-Avrupa Birliği Kosova misyonunda 2 yıl (EULEX) çalıştı. Çalıştığı iki misyonda da hizmet madalyaları ve birçok kurslar aldı. Yeditepe Üniversitesi’nde Uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi bölümünde İngilizce yüksek lisans yaptı. Hakkari ve Şırnak illerinde iki şark hizmeti yaptıktan sonra İstanbul ilinde İlçe Emniyet Müdür Yardımcılıkları görevlerini yaptı.
Meslek hayatı boyunca 16 kez başarı belgesi, 5 kez üstün başarı belgesi ve birçok kez yaptığı hizmetlerden ötürü maaş taltifi ve ikramiye ile ödüllendirilen 2 çocuk babası Memet Kürşad Çorlu iyi derecede İngilizce biliyor.
Kendisini ziyaret ettiğimiz Emniyet Müdürümüz Memet Kürşad Çorlu’ya uzun süre ilçemizde görev yapmasını temenni ederek başarılar diledik.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: YENİ, EMNİYET, MÜDÜRÜ, GÖREVE, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı