Haber Detayı
12 Ocak 2021 - Salı 10:03 Bu haber 201 kez okundu
 
YALIM, GAZETECİLERİN GÜNÜNÜ KUTLADI
- Haberi
YALIM, GAZETECİLERİN GÜNÜNÜ KUTLADI

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan basın mensuplarının günleri burukluk içinde geçiyor.

Sınırlı sayıda yapılan kutlamalarda özellikle Covit-19 sebebiyle gazeteciler mesafe ve hijyen koşullarına uyarak yapılıyor.
Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Çalışan Gazeteciler Günü’nü Yalım Garden Otel’de hijyen ve mesafeye uygun şekilde yapılan bir toplantıyla kutladı.
Etkinlikte gazetecilerin gününü kutlayan Yalım, günümüzde zor şartlar altında görevini yapmaya çalışan gazetecilerin çoğu durumda baskıya maruz kaldığını söyledi. 
Gazetecilerin mesleki ve sosyal güvence ile ilgili sorunlarını bildiklerini belirten Özkan Yalım, iktidar olduklarında daha özgür gazetecilik yapılabileceğini, sahadaki basın mensuplarının maruz kaldıkları muamele ve saldırılara karşı güvenliklerinin sağlanacağı ve mesleklerinin sosyal güvencelerinin sağlanacağını belirtti.
Basın mensuplarının sorunlarını dinleyen Yalım, bu yıl kısıtlı olarak kutladığımız Çalışan Gazeteciler Günü”nü inşallah gelecek yıl daha kapsamlı olarak kutlamayı ümit ettiğini söyledi. Milletvekili Özkan Yalım, hazırladığı hediyeleri gazetecilere sunarak katılımda bulunan meslektaşlarımıza teşekkür etti.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: YALIM,, GAZETECİLERİN, GÜNÜNÜ, KUTLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı