Haber Detayı
02 Ocak 2019 - Çarşamba 09:39 Bu haber 1623 kez okundu
 
YILBAŞI HİNDİLERİ SATIŞA ÇIKTI
- Haberi
YILBAŞI HİNDİLERİ SATIŞA ÇIKTI

Yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi hindiler Banaz’da kurulan pazarda satışa çıktı. Hindilerin fiyatı ise bu yıl 120 ila 250 lira arasında değişiyor.

Banaz’da yetiştirilen hindiler, ilçede kurulan Cumartesi pazarında satışa çıktı. Yılbaşına sayılı günler kala hindi pazarında da hareketlilik başladı. Özellikle yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi olan hindilerin fiyatları ise bu yıl 120 ila 250 lira arasında değişiyor. Uzun yıllardır yılbaşı öncesi hindi satışı yaptığını belirten Hakan Çankaya, Her yıl hindi, tavuk, kaz yetiştirdiğini belirtirken bu yıl satışların yavaş olduğunu söyledi.

Hindi fiyatlarının 120 ila 250 lira, kazların 100 ila 150, tavukların ise 20 ila 25 TL arasında değiştiğini belirten Çankaya, hindi alacak vatandaşlara da bazı tüyolar verdi. Çankaya, “Hindinin iyi olduğunu anlamak için kanadının altına bakacaksınız. Sarı olduğu zaman hindinin iyisidir. Tüyleri düz, ibikleri kırmızı olacak. Kırmızı olduğunda hindi yağlıdır, iyidir.” diye konuştu.
Fazla yem yediği için masrafları çok. Hindinin fiyatı kilosuna, boyuna göre değişiyor. Havaların biraz soğuması nedeniyle hindiler dışarda duruyor. Onlar daha iyi kilo alır. Bunlar soğuk vurdukça lezzetli olur” dedi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Aydın ARSLAN
Etiketler: YILBAŞI, HİNDİLERİ, SATIŞA, ÇIKTI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
YILBAŞI HİNDİLERİ SATIŞA ÇIKTI
YILBAŞI HİNDİLERİ SATIŞA ÇIKTI
YILBAŞI HİNDİLERİ SATIŞA ÇIKTI
YILBAŞI HİNDİLERİ SATIŞA ÇIKTI
Yorumlar
Haber Yazılımı