Haber Detayı
16 Temmuz 2019 - Salı 10:04 Bu haber 1135 kez okundu
 
YILIN İLK HACI KAFİLESİ DUALARLA UĞURLANDI
- Haberi
YILIN İLK HACI KAFİLESİ DUALARLA UĞURLANDI

İlçemizde bu yılın 1. dönem hacı adayları dualarla yolcu edildi. Uğurlamaya pazar günü Merkez Camii önünden öğle namazının ardından 2019 ilk dönem hacı adayı ile yakınları katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığına 2019 yılı için müracaat eden ve isimleri belirlenen hacı adaylarının kutsal topraklara yolculuğu başlıyor. Bu kapsamda ilçemizdeki şanslı isimlerden ilk kafile hac yolculuğuna başladı.

Bu vesile ile ilçemiz Merkez camii önünde bir uğurlama töreni düzenlendi. Hacı adaylarına yönelik bir konuşma yapan Kuran Kursları Sorumlusu Sadullah Murat, hacı adaylarının bilerek ya da bilmeyerek hakkı geçen, gıybetini yaptığı yakınlarıyla helallaşmaları gerektiğini, en çok sorulan faizle, kumar parasıyla hacca gitmenin doğru olmadığını anlattı.

Hac yolculuğunda, kabede ve diğer etaplarda yapılacak ibadetler ve davranışlar konusunda çeşitli bilgiler aktardı. Ülkemizi kutsal topraklarda temsil edecek hacı adaylarımızın ay yıldızlı bayrağımızın asaletine yakışır şekilde davranmaları gerektiğini vurguladı. 
Ardından okunan Kur’an tilaveti, ilehiler ve sonrasında yapılan dualarla birlikte tanıdıkları ve akrabaları hacı adaylarıyla helalleşti. İlçemizdeki ilk hacı kafilesi, başlarında rehber olarak Banaz Yunus Emre Camii İmamı Fatih Çelik ile birlikte hac farizasını ifa etmek üzere yola çıktılar.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: YILIN, İLK, HACI, KAFİLESİ, DUALARLA, UĞURLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı