Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 09:20 Bu haber 885 kez okundu
 
VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU ÇALIŞMALARINA BAŞLADI
- Haberi
VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsa-mında 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu" görevine başladı.

İçişleri Bakanlığının aldığı kararla 65 yaş üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunanların ikametlerinden ayrılmasının kısıtlanması ve yasaklanması üzerine Vali Funda Kocabıyık başkanlığında oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu", vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için evlerine kadar gidiyor.

Bu kapsamda, Mehmet Akif Ersoy, Elmalıdere ve Aybey Mahallesinde talepte bulunan vatandaşlara ihtiyaçları Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından evlerine kadar ulaştırıldı.

Ülke genelinde 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara yönelik uygulanmaya başlanan sokağa çıkma yasağı sonrası oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu'nun çalışmalara başladığını belirten Vali Funda Kocabıyık, "İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen vatandaşlarımızın talepleri anında karşılanıyor.

Lütfen acil temel gıda malzemesi, sağlık hizmeti taleplerinizi 112 Acil numarası üzerinden bildiriniz. Kamu görevlilerimiz dışında kimseden yardım istemeyiniz. Yardımlar kolluk görevlilerimiz ile belirlediğimiz kamu personeli tarafından belirli periyotlarda ulaştırılacak. Yardımların suistimal edilmesi, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşılmasını zorlaştırır. Tüm hemşehrilerimin bu konuda hassas davranmasını rica ediyorum" dedi.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erkin SARIOĞLU
Etiketler: VEFA, SOSYAL, DESTEK, GRUBU, ÇALIŞMALARINA, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı