Haber Detayı
22 Mart 2018 - Perşembe 05:59 Bu haber 2959 kez okundu
 
VALİ SALİM DEMİR; "DOWN SENDROMLU BİREYLERİ SOSYAL HAYATIN İÇİNE DAHİL ETMEK İÇİN TOPLUM OLARAK HERKESİN ÜSTÜNE GÖREV DÜŞMEKTEDİR”
Gündem Haberi
VALİ SALİM DEMİR;

Vali Salim Demir, Uşak Down Sendromlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sevinç Durhan, dernek üyeleri ve Down Sendromlu öğrencileri makamında kabul etti.

Kabulde konuşan Vali Salim Demir Down Sendromluların topluma kazandırılması konusunda yürütülen çalışmalardan dolayı dernek yöneticilerine teşekkür etti. 

Down Sendromunun bir hastalık değil genetik bir farklılık olduğuna dikkat çeken Vali Salim Demir, "Down Sendromlu bireylerin potansiyellerini tam olarak geliştirebilmeleri, kendilerine yeter bir yaşam sürdürebilmeleri için ailelerinin, arkadaşlarının ve toplumun duyarlılığına ihtiyaçları vardır. Down Sendromlu bireyleri, sosyal hayatın içine dahil etmek için toplum olarak herkesin üstüne görev düşmektedir. Bu çerçevede ailesinde Down Sendromlu birey bulunan anne ve babalara destek olmamız gerekmektedir" dedi.
Konuşmasının ardından Down Sendromlu öğrencilerle yakından ilgilenen ve sohbet eden Vali Salim Demir, öğrencilere hediye verdi.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı